منو سایت

نحوه نصب فروشگاه Epic Games در Steam Deck

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
نحوه نصب فروشگاه Epic Games در Steam Deck

شکی نیست که بهترین راه برای استفاده از آخرین سخت افزار بازی Valve، Steam Deck، در سیستم عامل بومی SteamOS است. فقط چند مرحله طول می کشد تا وارد حساب Steam خود شوید (یا یک حساب جدید بسازید) و دسترسی فوری به کتابخانه پر سر و صدا بازی های آماده و منتظر (امیدوارم) برای اجرا به همان راحتی در حال حرکت داشته باشید. با این حال، Steam تنها پلتفرم توزیع دیجیتالی موجود نیست، و مطمئناً تنها پلتفرمی نیست که روی Steam Deck اجرا می‌شود.

فروشگاه Epic Games با بازی‌های رایگان هفتگی و انحصاری‌های متعدد، به یک نیروی اصلی در توزیع دیجیتال تبدیل شده است و ویترینی است که می‌توانید به سرعت از Steam Deck به آن دسترسی پیدا کنید. به لطف Lutris که از Wine برای ایجاد یک لایه سازگاری با نسخه ویندوز فروشگاه استفاده می کند، این فروشگاه برای مدت طولانی در دسترس کاربران لینوکس بوده است، اما شما حتی نیازی به اجرای آن در Steam Deck ندارید. در اینجا نحوه نصب فروشگاه Epic Games در Steam Deck آورده شده است.

Сега свири: Видео преглед на Steam Deck

Влезте в режим на работния плот

Първо, първо трябва да заредите своя Steam Deck в основния работен плот на неговата стандартна Plasma KDE Linux инсталация. Можете да направите това чрез задръжте натиснат бутона за захранване и натиснете “Превключване към работния плот” в менюто, което се показва. След кратък преход трябва да сте в позната среда на работния плот.

В този момент можете да продължите да използвате вградения контролер на Steam Deck за навигация (можете да изведете клавиатура, като натиснете Steam+X и контролирате мишката с тъчпадите), но нещата ще бъдат много по-лесни, ако свържете мишка и клавиатура чрез Bluetooth или USB-C.

Инсталирайте Epic Games Launcher

С помощта на браузъра Mozilla по подразбиране, който вече е инсталиран, отидете до уебсайта на Epic Games и изтеглете Windows версията на Epic Games Launcher. След като това е направено, отворете Steam, щракнете върху „Игри“ в горното меню и след това отидете до „Добавяне на игра без Steam към моята библиотека“. Ще видите списък със съвместими приложения, които можете да свържете към Steam (Mozilla е едно, което ви позволява да стартирате браузъра от SteamOS), но засега просто щракнете върху Преглед, за да отидете до мястото, където сте изтеглили инсталатора на Epic Games Launcher.

Ако не сте променили никакви системни настройки, този файл трябва да бъде във вашата папка за изтегляне по подразбиране и достъпен чрез следния път. Ако сте променили някакви настройки, като името на вашата система, не забравяйте да ги замените [doorstop] با نامی که بر این اساس استفاده کردید:

“/home/doorstop/Downloads/EpicInstaller-13.0.0.msi”

پس از اتصال، باید نصب کننده Epic Games را در کتابخانه Steam خود مشاهده کنید. روی آن راست کلیک کرده و روی Properties کلیک کنید. از آنجا، به تب Compatibility بروید و گزینه “Force use of a specific Steam Play compatibility tool” را علامت بزنید. این به شما امکان می دهد نسخه ای از پروتون را برای استفاده از یک منوی کشویی جدید انتخاب کنید. آخرین نسخه را انتخاب کنید و پنجره را ببندید.

در چند مرحله به بسیاری از موارد انحصاری فروشگاه Epic Games دسترسی خواهید داشت.
در چند مرحله به بسیاری از موارد انحصاری فروشگاه Epic Games دسترسی خواهید داشت.

از اینجا، فقط نصب کننده Steam را اجرا کنید، همانطور که در یک بازی انجام می دهید. یک پنجره نصب مشابه با پنجره ای که در ویندوز خواهید دید باید ظاهر شود. از طریق فرمان های آشنا بروید و این را ببینید – Epic Games Launcher نصب شده است.

لانچر Epic Games را به SteamOS اضافه کنید

اکنون می‌توانید در آنجا توقف کنید، اما کاری که واقعاً می‌خواهید انجام دهید این است که بتوانید Epic Games Launcher را از SteamOS اجرا کنید. برای این کار باید کمی بیشتر کار کنید.

به Steam برگردید (اینجا هنوز در حالت دسکتاپ است) و دوباره روی ورودی Epic Installer در کتابخانه خود راست کلیک کنید. روی تب Shortcuts کلیک کنید و در آنجا باید دو ورودی را مشاهده کنید: “Destination” و “Start in” که هر دو باید به ترتیب به Epic Installer و پوشه ای که در آن قرار دارد اشاره کنند. برای اجرای Epic Games Launcher از SteamOS، باید آنها را در جایی که اکنون لانچر نصب شده است تغییر دهید.

با توجه به ساختار فایلی که در هنگام نصب اولیه ایجاد شده است، این کمی سخت تر از چیزی است که ممکن است انتظار داشته باشید. ساده ترین راه برای شروع پیدا کردن آن این است که روی یک بازی موجود که قبلاً در Steam نصب شده است کلیک راست کنید، به Local Files بروید و محل قرارگیری آن فایل ها را بررسی کنید. این شما را به پوشه “steamapps” خود در لینوکس می برد، جایی که می توانید شروع به جستجو برای Epic Games Launcher کنید.

اگر بازی دیگری را نصب نکرده اید یا فقط به دنبال مسیر کامل هستید، باید بتوانید فایل اجرایی را با استفاده از مسیر زیر پیدا کنید، مشروط بر اینکه تنظیمات سیستم را تغییر نداده باشید. همچنین می‌توانید از این مسیر برای یافتن خود فایل اجرایی استفاده کنید، در صورت داشتن آن، با استفاده از نام پوشه‌هایی که پس از «steamapps» آمده‌اند تا به آنجا برسید.

هدف: “/home/doorstop/.local/share/Steam/steamapps/compatdata/[numerical_identifier]/ pfx / drive_c / فایل های برنامه (x86) / Epic Games / Launcher / Portal / Binaries / Win32 / EpicGamesLauncher.exe “

شروع می شود: “/home/doorstop/.local/share/Steam/steamapps/compatdata/[numerical_identifier]/ pfx / drive_c / فایلهای برنامه (x86) / Epic Games / Launcher / Portal / Binaries / Win32 / “

وقتی پیداش کردی، مسیر EpicGamesLauncher.exe را در قسمت Target کپی کنیددر حالی که از مسیر پوشه ای که در آن قرار دارد برای Start In استفاده می کنید (همان مسیر فقط بدون فایل اجرایی در انتها). اطمینان حاصل کنید که هر دو مسیر در علامت نقل قول قرار می گیرند، در غیر این صورت کار نمی کند. اگر شک دارید، فقط مسیرهای بالا را با جایگزین کردن کپی کنید [numerical_identifier] با شناسه منحصر به فرد اختصاص داده شده به پوشه ایجاد شده در حین نصب (این عدد با بالاترین مقدار در پوشه /home/doorstop/.local/share//Steam/steamapps/compatdata خواهد بود). همچنین می‌توانید نام این میانبر بازی غیر استیم را تغییر دهید تا شناسایی آن در SteamOS آسان‌تر شود، اما این مورد الزامی نیست.

مراحل بالا را می توان در یک ویدیوی عالی که در ابتدا توسط Gaming در لینوکس در یوتیوب ارسال شده بود دنبال کرد، که به ما کمک کرد پس از آزمون و خطاهای زیاد با مسیر Lutris، آن را روی Steam Deck خود راه اندازی کنیم.

به SteamOS برگردید

برای آزمایش همه چیز قبل از بازگشت به SteamOS، فقط روی Run در این میانبر از کتابخانه Steam خود کلیک کنید. Epic Games Launcher باید راه‌اندازی شود و به شما امکان می‌دهد وارد شوید و هر بازی را از کتابخانه خود نصب کنید. برای بازگشت به سیستم عامل Steam، کافی است منوی Start را باز کرده و از آن خارج شوید، که بلافاصله Steam Deck را در سیستم عامل اصلی خود بارگیری می کند.

این تنها راه برای فعال کردن فروشگاه Epic Games در Steam Deck نیست، اما این ساده‌ترین راهی است که تاکنون برای ما کارآمد بوده است. اگر ترجیح می‌دهید از آن برای نرم‌افزار شخص ثالث خود در Steam Deck استفاده کنید، Lutris باید به‌روزرسانی دریافت کند تا این کار را به همین راحتی انجام دهد. اگر هنوز تصمیم می‌گیرید که دستی جدید Valve را خریداری کنید، بررسی Steam Deck ما را بررسی کنید تا توضیح کاملی درباره اینکه چرا این دستگاه بازی تاثیرگذار است چیست.