ناشر Elden Ring مورد حمله هکرها قرار گرفت

ناشر Elden Ring مورد حمله هکرها قرار گرفت

Bandai Namco ناشر بازی Elden Ring مورد حمله باج افزار قرار گرفته است. Bandai Namco نیز قربانی ادامه روند هک شرکت های فناوری و بازی شد و گروهی از هکرها به اطلاعات این شرکت دسترسی پیدا کردند. این گروه برای دسترسی به فایل های دزدیده شده نیاز به پرداخت دارد.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از Vx-Underground که گمان می رود بزرگترین مجموعه بدافزار باشد. گروه ALPHV موفق شد سرورهای Bandai Namco را هک کرده و اطلاعات را به سرقت ببرد. این گروه با طراحی باج افزار و حمله به سرورها، ناشر Elden Ring را مجبور به پرداخت مبلغی کرده است.

باج افزار نوعی بدافزار رایانه ای است که توسط گروه های سایبری برای اخاذی از قربانیان استفاده می شود. به محض نصب باج افزار در سیستم؛ تمامی فایل ها رمزگذاری می شوند و تا زمانی که فرد مبلغ مورد نیاز را پرداخت نکند، اطلاعات رمزگشایی نمی شود. در بسیاری از موارد پرداخت هزینه تاثیری در باز شدن قفل اطلاعات ندارد و در واقع کاربر فایل های خود را از دست داده است.

حمله هکرها به Bandai Namco

باج افزار مدتی است که به شرکت های تجاری حمله کرده است. کمپانی Bandai Namco که به خاطر عرضه سری بازی های Pacman و Dark Souls شهرت دارد. مجبور به پرداخت هزینه مشخص برای باز کردن قفل فایل ها. در این صورت هکرها شرکت را به افشای اطلاعات در صورت عدم پرداخت تهدید می کنند. برخورد با چنین گروه هایی در نهایت هیچ نتیجه ای برای قربانی نخواهد داشت. سال گذشته شاهد هک شدن استودیو CD Projekt Red بودیم و گروهی به نام HelloKitty شروع به افشای اطلاعات مربوط به این استودیو کردند.

در ژوئن 2021 اطلاعاتی از استودیو فاش شد که شامل کد منبع Cyberpunk 2077 و Witcher 3 و همچنین جزئیات کامل کارکنان بود. هک EA همچنین منجر به سرقت کد منبع بازی FIFA 21 و موتور Frostbite شد. این حملات در نهایت یوبی سافت، مایکروسافت، انویدیا و حتی سامسونگ را مورد حمله قرار دادند. پلیس بریتانیا در ماه مارس اعلام کرد که هفت عضو باندی به نام لاپسوس را دستگیر کرده است. این گروه متهم به حمله به شرکت های فناوری بودند.

هک ناشر بازی Elden Ring هنوز توسط مدیران این شرکت تایید نشده و منتظر بیانیه رسمی هستیم. در صورت سرقت فایل های شرکت Bandai Namco; احتمال قرار گرفتن در معرض آنلاین بسیار زیاد است. لازم به ذکر است شرکت های آمریکایی و اروپایی هر ساله بارها مورد حمله هکرها و باج افزارها قرار می گیرند و طبق آخرین گزارش تعداد آنها غیرقابل شمارش است. چندی پیش چیت های بازی Minecraft توسط گروهی از هکرها دستگیر شدند.

منبع: VGC