منو سایت

ملاقات با مورتا؛ گربه واقعی که Stray بر اساس آن ساخته شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ملاقات با مورتا؛ گربه واقعی که Stray بر اساس آن ساخته شده است

بازی بی خانمان این به زودی برای پلی استیشن و رایانه های شخصی عرضه می شود و به عنوان یکی از بامزه ترین عناوین امسال در نظر گرفته می شود. این اثر داستان گربه ای همرنگ گارفیلد را روایت می کند که باید از کوچه ها و خیابان ها بگذرد و با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم کند. Stray یکی از عناوین پلی استیشن پلاس است که در زمان عرضه در دسترس خواهد بود. اما در این مقاله با گربه ای به نام مورتاگ آشنا می شویم که الهام بخش این بازی بوده است.

سازنده بازی Stray در مطلبی ویژه که در سایت پلی استیشن منتشر شده است; گربه اصلی به نام مورتا را معرفی کردیم. سوان راگت نوشت که گربه وحشی صاحب یا نام خاصی و گربه اصلی ندارد. اما نام و صاحب خاصی دارد و این بازی با الهام از گربه ای زیبا به نام مورتا ساخته شده است. مورتا، گربه خانگی یکی از دو بنیانگذار استودیو، در اصل بدون صاحب بود و در خیابان های مونپلیه فرانسه زیر یک ماشین پیدا شد. حالا او را “رئیس” می نامند و تاثیر زیادی روی گربه اصلی بازی دارد.

به گفته سازنده، ظاهر گربه Stray از مورتا گرفته شده است و البته از چند گربه دیگر نیز در مرحله طراحی استفاده شده است. تهیه کننده اضافه کرد که آنها نمی خواستند مورتا را به عنوان یک شخصیت به طور کامل بازسازی کنند، بلکه می خواستند گربه ای بسازند که برای صاحبان حیوانات خانگی قابل باور باشد و این کار بسیار دشواری بود. طراحان بازی برای طراحی شخصیت اصلی تلاش زیادی کرده اند تا ظاهر او مانند یک گربه واقعی، زیبا و بازیگوش باشد.

بازی گربه واقعی Stray

بازی گربه واقعی Stray

طراحی ظاهر شخصیت برای یک بازی ویدیویی کافی است و انیمیشن ها همان چیزی هستند که به آن جان می بخشند. انیماتور ارشد بازی با تجربه و استعدادی که داشت شروع به طراحی انیمیشن های گربه بازی Stray کرد و برای این کار از گربه ای به نام اسکار استفاده کردند. اسکار گربه ای بدون مو است که یکی از تکیه گاه های استودیو در زمان ساخت بازی بود. بازیگوشی اسکار و حرکات او در نهایت به شخصیت اصلی بازی جان بخشید. متحرک سازی حرکات گربه کار دشواری است و به لطف تیم با استعداد بازی، ایده اصلی محقق می شود.

ملاقات با مورتا؛ گربه واقعی که Stray بر اساس آن ساخته شده است

تریلر تاریخ انتشار Stray برای پلی استیشن منتشر شد

برنامه نویسانی به نام Miku و Remy ساعت ها و روزها را صرف تبدیل ویدیوهای ضبط شده به حرکات شخصیت اصلی کردند و تغییرات زیادی ایجاد کردند تا در نهایت انیمیشن ها همان چیزی باشد که بازیکنان انتظار دارند. این تهیه کننده می گوید حضور گربه های واقعی در استودیو کمک زیادی به آنها کرده است. آخرین گربه جون نام دارد که هر روز با تهیه کننده به استودیو می رفت و نقش مهمی برای تهیه کنندگان داشت. مورتا، اسکار و جون به عنوان اعضای استودیوی BlueTwelve انتخاب شده اند و به زودی در 19 جولای می توانیم ماجراجویی را با این گربه های شگفت انگیز آغاز کنیم.

منبع: TheGamer