منو سایت

معرفی سیستم رزمی God of War Ragnarok در تریلر جدید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
معرفی سیستم رزمی God of War Ragnarok در تریلر جدید

رسانه GameInformer موفق شد تریلر بازی God of War Ragnarok را منتشر کند که برای اولین بار سیستم مبارزات بازی را نشان می دهد. روند مبارزه با دشمنان نسبت به بازی قبلی تغییر چندانی نکرده است و شاهد حرکات مشابه هستیم. این بدان معنا نیست که گیم پلی بازی God of War Ragnarok تغییر نکرده است، بلکه نحوه استفاده از تبر و همچنین شمشیرهای دوگانه کریتوس به روز شده است.

طراح اصلی سیستم رزمی God of War Ragnarok در گفتگو با گیم اینفورمر توضیحات مختصری داد. او می گوید که فلسفه طراحی استودیو سانتا مونیکا این است که «کریتوس با غذای خود بازی می کند». یعنی کشتن دشمنان برای کریتوس یک بازی و سرگرمی است و این همان قسمتی است که بازیکن در آن هیجان زده می شود و در نتیجه روند مبارزه جدید نیز با همین فلسفه ساخته می شود و به بعد سرگرمی آن اضافه می شود.

این طراح بازی می گوید: ما سعی کردیم سیستم هایی بسازیم که سرگرم کننده باشند و در عین حال راه های مختلفی برای مبارزه ارائه دهند. وقتی به مبارزات بازی قبلی نگاه کردیم، دیدیم که می‌توانیم یک قدم جلوتر برویم و استراتژی‌ها و راه‌های جدیدی برای مبارزه با دشمنان پیدا کنیم. این اصل راهنمای ما در طراحی بازی است. تیم سازنده قابلیت بالا رفتن از کوه ها و تاقچه ها با شمشیرهای کریتوس را اضافه کرده و چندین سپر ویژه برای حمله به دشمنان اضافه شده است.

سیستم رزمی God of War Ragnarok

سیستم رزمی God of War Ragnarok

مهم ترین تغییر گیم پلی بازی God of War Ragnarok نحوه استفاده از دکمه مثلث است. فشار دادن مثلث در God of War به این معنی بود که تبر به دستان او بازگشت. عاقبت یک حرکت جدید اضافه می کند و با فشار دادن مثلث تبر بسته به انتخاب شما مشتعل می شود یا یخ می زند و سپس آسیب بیشتری به دشمن وارد می کند. رسیدن چنین ضربه ای به این معنی است که دشمن یخ می زند یا آتش می گیرد و به این ترتیب می توانید نبردی سخت با دشمن را تجربه کنید.

سپر کریتوس نیز به روز شده است. با انحراف ضربه دشمن در آخرین لحظه می توانید ضربه ای مهیب وارد کرده و حریف را تکه تکه کنید. این سپر که سپر استون وال نام دارد، دیگر توانایی مقابله یا دفع حمله دشمن را ندارد، اما می تواند انرژی ضربات را جذب کند. اگر انرژی این سپر به حد لازم برسد، می توان آن را به زمین کوبید و یک پالس انرژی به سمت دشمن فرستاد. آترئوس در هنگام استفاده از تیر و کمان نیز قدرت بیشتری دارد و حتی می تواند از کمان به صورت شمشیر استفاده کرده و به دشمن ضربه بزند.

معرفی سیستم رزمی God of War Ragnarok در تریلر جدید

تریلر گیم پلی انحصاری God of War Ragnarok

تاریخ انتشار God of War Ragnarok 9 نوامبر (18 آبان) اعلام شده است و این بازی در چهار نسخه مختلف برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

منبع: VGC