منو سایت

مشخصات و قیمت سرویس جدید پلی استیشن پلاس اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مشخصات و قیمت سرویس جدید پلی استیشن پلاس اعلام شد

سونی پس از شایعاتی مبنی بر معرفی سرویس اسپارتاک به طور رسمی تغییراتی را در این سرویس اعلام کرد پلی استیشن پلاس آشکار شد. این سرویس که در ابتدا به عنوان رقیبی برای Xbox GamePass معرفی شد. به گفته جیم رایان، ماهیت متفاوتی خواهد داشت و PlayStation Plus و PlayStation Now را ادغام می کند. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد سرویس جدید سونی بدانید.

طبق آخرین اخبار بازی، کاربران پلی استیشن از ژوئن (اواسط خرداد) باید عضویت پلاس خود را تغییر دهند و قیمت و مشخصات این سرویس تغییر خواهد کرد. سرویس پلی استیشن پلاس به سه دسته مختلف تقسیم می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. این سه دسته با نام های Essential، Premium و Extra معرفی شده اند که قیمت های متفاوتی دارند و در ادامه جزئیات آن ها را می خوانید.

سرویس اساسی پلی استیشن پلاس

سرویس پایه پلی استیشن پلاس همانند سرویس قبلی است و تغییر چندانی نکرده است. از مشخصات آن باید به امکان دریافت دو بازی رایگان به صورت ماهانه، تخفیف های ویژه، امکان ذخیره آنلاین اطلاعات و دسترسی به بازی های آنلاین اشاره کرد. برای اعضای فعلی پلاس تغییری ایجاد نخواهد شد و این افراد می توانند از همان سرویس قبلی استفاده کنند.

در مورد قیمت طبقه بندی اولیه، مصرف کنندگان ایالات متحده باید 10 دلار در ماه برای ثبت نام بپردازند. این رقم برای مصرف کنندگان اروپایی 9 یورو و برای افرادی که در ژاپن زندگی می کنند 850 ین در ماه است. همانطور که گفتیم تغییری در این مورد ایجاد نشده است.

قیمت در پلی استیشن پلاس

مزایای PlayStation Plus Xtra

PlayStation Plus Xtra 400 بازی از کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 را اضافه می کند که تمام مزایای طبقه بندی قبلی را ارائه می دهد. این بازی ها شامل عناوین انحصاری سونی و همچنین بازی هایی از ناشران شخص ثالث و خارجی است. همه بازی ها قابل دانلود خواهند بود و این به نوعی مشابه سرویس قبلی PlayStation Now است که با سرویس پلاس ادغام شده و در یک بسته کامل فروخته می شود.

قیمت سرویس PlayStation Plus Xtra 15 دلار در ماه است و قیمت سالانه آن 100 دلار است که کمی کمتر از قیمت ماهانه است. کاربران می توانند با پرداخت 100 دلار در ماه یا گیفت کارت پلی استیشن که در حال حاضر حدود سه میلیون تن قیمت دارد، اشتراک این سرویس را خریداری کرده و از بازی های مختلفی مانند Death Stranding و God of War لذت ببرند.

پلی استیشن پلاس اکسترا

مزایای PlayStation Plus Premium

طبقه بندی پریمیوم پلی استیشن پلاس شامل 340 بازی اضافی علاوه بر تمامی ویژگی های دو طبقه بندی قبلی است. این بازی ها شامل عناوین PS3 هستند که در فضای ابری و ابری اجرا می شوند. دیگر بازی های کلاسیک پلی استیشن، از جمله PS2 و PSP در دسترس هستند. دسترسی به بازی های پلی استیشن از طریق فضای ابری از طریق سرویس پریمیوم امکان پذیر است و همچنین به اعضای این سرویس نمایش ها و پیشنهادات ارائه می شود.

قیمت ماهانه سرویس درجه یک 18 دلار و قیمت سالانه 120 دلار است. برای بازارهایی که به فضای ابری دسترسی ندارند، پلی استیشن سرویس پلی استیشن پلاس دلوکس را معرفی کرد که کمی ارزانتر از سرویس قبلی است. سونی می نویسد که با همکاری استودیوها، اکثر بازی های انحصاری به این سرویس اضافه خواهند شد و ماندگار خواهند بود. اما امکان انتشار بازی در این سرویس در روز اول وجود ندارد.

بعد از بازی پلی استیشن پلاس

بازی رقیب پلی استیشن پلاس پس؟

جیم رایان در مصاحبه ای با Game Industry گفت که هدف سرویس جدید پلی استیشن پلاس رقابت با GamePass نیست و افزودن بازی ها در زمان عرضه به آنها آسیب می رساند. این به این معنی است که فروش برای سونی هنگام عرضه مهم است و نمی‌توانید اعدادی مانند مایکروسافت را نادیده بگیرید.

جیم رایان گفت که تصمیمی برای اضافه شدن بازی‌ها در سرویس پلاس گرفته خواهد شد و ممکن است در آینده این امکان وجود داشته باشد. منتظر سرویس جدید در ماه ژوئن باشید.

منبع: PSBlog