منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مشخصات نسخه دوم USB 4 با پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه اعلام شد.

مشخصات نسخه دوم USB 4 با پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه اعلام شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مشخصات نسخه دوم USB 4 با پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه اعلام شد.

گروه USB Promoter مشخصات نسخه دوم پورت را به صورت رسمی منتشر کرد USB 4 با افزایش پهنای باند باورنکردنی ارائه شده است. نسخه 2.0 نسبت به نسل اول پیشرفت زیادی داشته و پهنای باند این پورت از 40 به 80 گیگابیت بر ثانیه رسیده است. تغییر نسخه اول و دوم در تاریخ این پورت بی سابقه بوده و USB 4 رسما تبدیل به سریع ترین پورت انتقال اطلاعات می شود که جایگزین استانداردهای فعلی می شود.

Promoter Group با انتشار بیانیه‌ای ویژگی‌های نسخه جدید USB 4 را فاش کرد. طبق متن منتشر شده، نسخه جدید همچنان از رابط USB-C استفاده می‌کند و بزرگترین ویژگی آن پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه است. دلیل افزایش پهنای باند استفاده از یک لایه فیزیکی جدید با معماری متفاوت است که بر اساس کابل های نوع C فعلی توسعه یافته و این کابل ها را به نسل جدید ارتقا می دهد. سخنگوی این گروه می گوید کابل های فعلی تنها 40 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند ارائه می دهند. اما این کابل ها ممکن است در آینده پهنای باند بیشتری را فراهم کنند.

به گفته سخنگوی USB Promoter، اگر کابل USB 4 دارید؛ نیازی به خرید مدل جدید نخواهید داشت و این کابل از پهنای باند بیشتری پشتیبانی می کند. بدون شک استفاده از کابل و عدم نیاز به ارتقاء یکی از ویژگی های جذاب USB 4 نسل دوم است که می تواند باعث کاهش هزینه ها و همچنین کاهش آسیب های زیست محیطی شود. مشخص نیست که چگونه این امر از نظر فنی امکان پذیر است. اما کابل های فعلی برای کار با پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه طراحی شده اند.

پورت USB 4 نسخه 2

نسل جدید USB 4

گروه پروموتر متشکل از شرکت هایی مانند اینتل، اپل، مایکروسافت و اچ پی است که هدف آنها انتقال اطلاعات با کیفیت و سرعت بالاتر است. لازم به ذکر است USB 4 نسخه 2.0 شامل آپدیت هایی برای UBS 3.2 است و این گروه قول افزایش پهنای باند این پورت را به 20 گیگابیت بر ثانیه می دهند. عملکرد پورت نمایشگر و PCIe نیز با آپدیت جدید به آخرین استاندارد خواهد رسید و در آینده نزدیک شاهد بهبود عملکرد آنها خواهیم بود.

نسخه دوم USB 4 از نظر سرعت و پهنای باند به حدی افزایش یافته که می توان آن را USB 5 نامید. درک نام پورت در چند سال اخیر بسیار سخت شده و استانداردهای زیادی تعریف شده است. به عنوان مثال پورت USB 3.2 شامل مدل های مختلفی مانند نسل دوم، نسل 1×2 و نسل 2×2 است که هر کدام دارای پهنای باند خاصی هستند. مدلی که از پهنای باند 20 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند USB 3.2 Gen 2×2 است. این گروه تصمیم گرفت استاندارد فعلی را با معرفی USB 4 تغییر دهد. اما به نظر می رسد که نامگذاری قبلی دوباره در حال استفاده است.

آپدیت جدید فقط برای توسعه دهندگان منتشر شده است و مشخص نیست چه زمانی در اختیار مشتریان تجاری قرار می گیرد. پورت جدید می تواند ویدیوهای بلوری 4K را در چند ثانیه انتقال دهد و در حال حاضر توسط تعداد محدودی مادربرد پشتیبانی می شود.

منبع: TheVerge