منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مدیر پلی استیشن از پیشنهاد ایکس باکس برای کالاف دوتی راضی نیست

مدیر پلی استیشن از پیشنهاد ایکس باکس برای کالاف دوتی راضی نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر پلی استیشن از پیشنهاد ایکس باکس برای کالاف دوتی راضی نیست

فیل اسپنسر هفته گذشته وعده داد که بازی های Call of Duty «حداقل تا چند سال آینده» بر روی پلتفرم پلی استیشن باقی خواهند ماند. روند خرید اکتیویژن به یکی از بحث برانگیزترین رویدادها در صنعت بازی تبدیل شده است و جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی های تعاملی سونی، از سخنان اسپنسر انتقاد کرد و پیشنهاد ایکس باکس را عمومی کرد. او می گوید پیشنهاد اسپنسر در Call of Duty ناکافی است و به آن پیشنهاد اعتراض کرده است.

جیم رایان در یک بیانیه مطبوعاتی که برای رسانه‌های صنعت بازی ارسال شده، فکر نمی‌کند که میانجیگری در مذاکرات بین ایکس‌باکس و پلی‌استیشن درست باشد. او می گوید که علاقه ای به صحبت علنی در مورد مسائل اقتصادی و تجاری ندارد، اما اسپنسر این موضوع را به یک بحث عمومی تبدیل کرد. مدیر اجرایی پلی استیشن در ادامه به افشای پیشنهاد اخیر Xbox پرداخت و گفت که مایکروسافت فقط قول داده است که کیس Duty را در 3 سال آینده منتشر کند.

ندای وظیفه پلی استیشن

اعتراض جیم رایان به پیشنهاد Xbox

مایکروسافت به کالاف دوتی پیشنهاد داد تا پس از پایان قرارداد اکتیویژن و سونی به مدت سه سال در این پلتفرم باقی بماند. Call of Duty تقریباً بیست سال است که در پلی استیشن در دسترس است و این پیشنهاد از بسیاری جهات ناکافی است و تأثیری که این بازی بر ما گیمرها گذاشته است را در نظر نمی گیرد. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که بازیکنان پلی‌استیشن همچنان می‌توانند از بازی‌های باکیفیت این سری لذت ببرند، و پیشنهاد مایکروسافت این اصل اساسی را نادیده می‌گیرد.

خرید تقریباً 70 میلیارد دلاری بلیزارد توسط اکتیویژن هنوز در حال بررسی است. قانونگذاران در بریتانیا نگران رقابت بین این دو برند هستند. اسپنسر چند روز پیش در بیانیه ای اعلام کرد که پیشنهاد ارائه شده به سونی فراتر از قراردادهای فعلی و مرسوم صنعت بازی است و آنها به آینده کالاف دوتی متعهد هستند. جیم رایان مخالفت کرد و پیشنهاد اسپنسر را “ناکافی” خواند. این بدان معناست که مایکروسافت باید برای یک پیشنهاد جدید آماده شود.

اقدامات اخیر سونی نشان داده است که از هر ابزار لازم برای جلوگیری از نهایی شدن خرید اکتیویژن استفاده خواهد کرد. توضیحات ارائه شده به قانونگذاران برزیلی نیز حاکی از آن بود که مدیران سونی از نهایی کردن این معامله نگران هستند. مایکروسافت می گوید سونی نگران است انتشار Call of Duty برای Game Pass به سود پلی استیشن لطمه بزند. بزرگترین نگرانی سونی عدم انتشار Call of Duty برای پلی استیشن است که جیم رایان می گوید پس از پایان قرارداد فعلی این اتفاق رخ خواهد داد.

منبع: IGN