منو سایت

مدیر پلی استیشن از خرید استودیوهای بیشتری خبر داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر پلی استیشن از خرید استودیوهای بیشتری خبر داد

جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت قول داده است که این شرکت پس از سال گذشته به خرید استودیوهای بیشتری ادامه خواهد داد. کنسول بازی در سال 2021، مالکیت پنج استودیو جدید را به دست آورد و در سال 2022 با خرید استودیو بانجی، سازنده بازی Destiny 2، و خرید استودیو Haven به مدیریت جید ریموند، ادامه داد.

به گزارش پارسی گیم، جیم رایان در قسمت جدید پادکست پلی استیشن حاضر شد تا راه های بهبود کسب و کار سونی از طریق خرید بیشتر را بررسی کند و به طرفداران اطمینان دهد که این روند ادامه خواهد داشت. وی گفت: با خریدهای جدید در حال رشد هستیم. در سال 2021، ما پنج استودیو را خریداری کردیم و در حال مذاکره با Bungee هستیم و استودیوهای بیشتری نیز در دست تولید داریم.

جیم رایان در رابطه با معرفی نسخه جدید پلی استیشن پلاس با مسائل مختلفی دست به گریبان بوده است. به گفته وی امکان اجرای بازی های انحصاری در روز اول برای PS Plus وجود ندارد و آنها دچار چنین روندی خواهند شد. او معتقد است که شیوه بازی آنها با استاندارد بالایی ساخته شده است و سیستم عامل آنها به گونه ای است که موفقیت منجر به موفقیت بیشتر می شود و سود حاصل از فروش بازی ها برای ساخت بازی های بیشتر سرمایه گذاری مجدد می شود.

استودیو پلی استیشن بخرید

پلی استیشن پلاس و استودیوهای بیشتری بخرید

سونی متعهد به بهبود و توسعه بیشتر داستان‌سرایی و بازی‌های آفلاین است و مدیر عامل پلی‌استیشن معتقد است که روش سنتی خرید و فروش بازی‌ها در تداوم این چرخه و آوردن آن به آینده موفق‌تر بوده است. وی افزود: قرار دادن این بازی ها زمانی که در یک سرویس مشترک به اشتراک گذاشته می شوند، این چرخه مهم را می شکند و ما نمی توانیم به روش فعلی سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم و در نتیجه نخواهیم کرد. ما به روش فعلی‌مان که سال‌ها پاسخ ما بوده، پایبند هستیم و این راهی است که فکر می‌کنیم برای گیمرهایمان مناسب است.»

سونی سال گذشته چندین استودیو از جمله Housemarque و Bluepoint خریداری کرد. این شرکت همچنین 200 میلیون دلار در Epic Games برای ایجاد متاویری سرمایه گذاری کرده است و به گفته جیم رایان، خریدهای بیشتری در انتظار است. اخیراً شایعاتی در مورد خرید فرنچایز کونامی منتشر شده است و همچنین شایعاتی مبنی بر خرید مستقیم کونامی وجود دارد. شایعات حاکی از یک خرید بزرگ است که ممکن است به زودی فاش شود.

با این حال، سرویس پلی استیشن پلاس سونی بازی های جدیدی را در زمان عرضه ارائه نمی دهد. کاتالوگ خوبی برای کاربران وجود دارد و بازی های مختلفی برای PS4 و PS5 موجود است. برای مثال Returnal یکی از عناوین انحصاری سال گذشته در این سرویس حضور دارد.

منبع: GameSpot