منو سایت

مدیر عامل Callisto Protocol برای محافظت از بار عذرخواهی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر عامل Callisto Protocol برای محافظت از بار عذرخواهی کرد

دیروز مدیرعامل استودیو Striking Distance با اعلام فشار کاری سازندگان پروتکل Callisto و ساخت بازی بدون روزهای تعطیل و شیفت کاری پانزده ساعته، موجی از انتقادات را علیه او به راه انداخت. خیلی ها معتقد بودند که او فرهنگ «کرانچ» را ترویج می کند و این حرف ها برای چنین مردی مناسب نیست. گلن اسکافیلد رسما از اظهارات قبلی خود فاصله گرفته و بابت آنها عذرخواهی کرده است.

گلن اسکافیلد که در گذشته یکی از اعضای استودیوی Activision’s Sledgehammer Games بود، این استودیوی تازه تاسیس را زیر نظر کرافتون، خالق PUBG اداره می کند. بازی Callisto Protocol یکی از آثار جدید مبتنی بر بازی Dead Space و نمایانگر فضای آن است. مدیر عامل این استودیو روز گذشته در صفحه توییتر خود نوشت که آنها پانزده ساعت در روز برای تکمیل مراحل ساخت و حتی ادامه توسعه بازی بعد از شام کار می کنند. این اظهارات باعث واکنش شدید توسعه دهندگان بازی و روزنامه نگاران شد.

عذرخواهی بازی پروتکل Callisto

مدیر عامل پروتکل Callisto عذرخواهی می کند

جیسون شرایر نوشت که این استودیو فرهنگ کرانچ را ترویج می‌کند و اگر کسی از دستورات او پیروی نکند، دستمزد کمتری دریافت می‌کند و پاداش‌هایش ناچیز است. شرایر می‌گوید که هیچ توسعه‌دهنده‌ای نباید آنقدر شیفت کاری کند که حتی یک روز در هفته مرخصی نداشته باشد. شرایر همچنین نوشت که این اظهارات شخصی که بر دستمزد، غرامت و وضعیت کارمند نظارت می کند نامناسب و نگران کننده است.

مدیرعامل استودیوی توسعه دهنده Callisto Protocol ساعاتی پس از اظهارات شرایر عذرخواهی رسمی کرد. او در توئیتی جدید نوشت: «همه کسانی که من را می شناسند می دانند که چقدر برای افرادی که با آنها کار می کنم ارزش قائل هستم. چندی پیش توییت کردم که چقدر به ساعت ها و تلاشی که برای بازی انجام دادیم افتخار می کنم. این جمله اشتباه بود، ما برای خلاقیت و اشتیاق ارزش قائلیم، نه ساعات طولانی. من از تیمم برای انجام این کار عذرخواهی می کنم.”

عذرخواهی رئیس استودیوی توسعه Callisto Protocol با واکنش مثبت کاربران توییتر همراه شد و به نظر می رسد گلن اسکافیلد فهمیده است که نمی توان به ساعت های طولانی و بی نظم افتخار کرد. این درس خوبی برای سایر مدیرانی است که به دلیل انتشار زودهنگام بازی به سازندگان فشار زیادی وارد می کنند. توسعه دهندگان بازی در چند سال گذشته به شرایط کاری در صنعت بازی اعتراض کرده و خواستار افزایش دستمزد و ساعات کاری کمتر شده اند. بسیاری از بازی‌سازان به دلیل فشار کاری بیش از حد دچار مشکلات روحی می‌شوند و حتی زندگی‌شان از هم می‌پاشد. در خبری دیگر، برنامه پشتیبانی از بازی پروتکل callisto اعلام شد.

منبع: GamesRadar