منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • مدیر عامل سابق پلی استیشن بدترین و بهترین لحظات سونی E3 را فاش کرد

مدیر عامل سابق پلی استیشن بدترین و بهترین لحظات سونی E3 را فاش کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر عامل سابق پلی استیشن بدترین و بهترین لحظات سونی E3 را فاش کرد

جک ترتون، مدیرعامل سابق پلی استیشن اخیراً در مورد فراز و نشیب‌های سونی در دوران تصدی خود صحبت کرد و گفت که موفقیت‌های سونی بیشتر از هر شکستی است و در ادامه در مورد بهترین و بدترین لحظات E3 صحبت کرد. . پلی استیشن از سال 1995 تا 2014 با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کرد و در نهایت بر آنها فائق آمد.

آقای ترتون در مصاحبه با Axios بهترین و بدترین لحظات حضور سونی در E3 را توصیف کرد. او معتقد است که معرفی پلی استیشن 4 ضربه ای جدی به عملکرد کنسول ایکس باکس وان وارد کرد. این یکی از بهترین لحظات کاری بود. سونی در E3 2013 با معرفی کنسولی جدید با تمرکز ویژه بر بازی های ویدئویی و عدم نیاز به اتصال به اینترنت و همچنین امکان خرید و فروش دیسک های بازی، امیدهای مایکروسافت را برای نسل هشتم در هم شکست.

پلی استیشن E3

بهترین خاطرات از مدیر سابق پلی استیشن E3

سپس سونی یک ویدیوی دستورالعمل در E3 نشان داد و سیاست DRM مایکروسافت را برای محدود کردن فروش مجدد بازی به سخره گرفت. در نهایت، پلی استیشن 4 100 دلار کمتر از ایکس باکس وان قیمت داشت که بخشی از آن به دلیل عرضه کنسول کینکت مایکروسافت بود. مدیر عامل سابق ایکس باکس از بازی های ویدیویی به فیلم ها و سرگرمی های جدید روی آورده است. این مشکل مورد انتقاد طرفداران قدیمی قرار گرفته است.

من دوستان زیادی در مایکروسافت داشتم و هنوز هم دارم. “اما من نمی خواستم آنها را نابود کنم، و فقط احساس خوبی در مورد آن داشتم (رویداد راه اندازی PS4).” او همچنین بدترین خاطره خود را زمانی که در سال 2011 به عنوان مدیر عامل پلی استیشن انتخاب شد، توصیف کرد. PlayStation Network هک شد.

سرورهای شبکه پلی استیشن به مدت 23 روز تحت شدیدترین حمله قرار گرفتند و حدود یک ماه در دسترس نبودند. هکرها در نهایت اطلاعات مربوط به 77 میلیون حساب کاربری را فاش کردند و انتقادات گسترده ای متوجه پلی استیشن و سیاست مبهم آن برای محافظت از اطلاعات بازیکنان و سرورها شد. سونی بالاخره یک اشتراک رایگان 30 روزه را به تمامی اعضای شبکه پلی استیشن اعطا کرد. تورتون در آن سال از بازیکنان E3 عذرخواهی کرد.

مدیر سابق پلی استیشن

بدترین لحظه برای پلی استیشن

او با یادآوری این مصاحبه گفت: «اگرچه نیاز به عذرخواهی بود، اما آن روزها را به یاد آورد. اما انتقال آن پیام کار سختی بود و من معتقد بودم که باید آن را می گفتم.» مدیر سابق پلی استیشن به تعدادی از پروژه های قبلی اشاره می کند که مسئولیت آنها را بر عهده داشته و چندان مورد توجه قرار نگرفته است. او به فروش کمتر از حد انتظار پلی استیشن ویتا و انتقال آهسته سونی به فناوری واقعیت مجازی اشاره می کند:

جک ترتونبدیهی است که فناوری هایی وجود داشتند که به نظر من مناسب هستند. اما آن‌ها از حمایت و توجهی که ما می‌خواستیم برخوردار نشدند.

وی عدم توجه را ناشی از بودجه کم تبلیغاتی این پروژه ها عنوان کرد. آقای ترتون در سال 2014 پلی استیشن را ترک کرد و اکنون بخشی از موسسه Interactive Gaming Ventures است که از توسعه دهندگان بازی مستقل پشتیبانی می کند. سونی دیگر علاقه ای به شرکت در E3 از سال 2019 ندارد.

منبع: IGN