منو سایت

مدیر سابق پلی استیشن به شرکت چینی تنسنت پیوست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
مدیر سابق پلی استیشن به شرکت چینی تنسنت پیوست

شان لیدون، رئیس سابق سونی اینتراکتیو اینترتینمنت و سونی آمریکا، به عنوان مشاور استراتژیک به شرکت چینی تنسنت پیوست. دوران تصدی او در پلی استیشن با انتشار بازی های انحصاری باکیفیت همراه بود و او قبل از عرضه پلی استیشن 5 جایگزین مدیر عامل فعلی جیم رایان شد. شان لیدن از پیوستن به شرکت Tenest ابراز خوشحالی کرد و آن را فصل جدیدی در حرفه خود خواند. زندگی

شان لیدن در به‌روزرسانی صفحه لینکدین خود نوشت: «خوشحالم که بگویم اخیراً به عنوان مشاور استراتژیک به Tencent Games پیوسته‌ام. امیدوارم در این موقعیت جدید بتوانم به تیم‌های Tencent کمک کرده و از آنها حمایت کنم تا فعالیت‌های خود را در صنعت بازی گسترش دهند که بخش بزرگی از زندگی حرفه‌ای خود را به آن اختصاص داده‌ام.”

مدیر سابق پلی استیشن ادامه داد: ما در لحظه مهم و تعیین کننده ای برای بازی و سرگرمی های تعاملی هستیم. مسیرهای زیادی پیش روی ما وجود دارد، اما تنها تعداد کمی از آنها ذاتا عمیق، گسترده، فراگیر، آموزنده، الهام بخش و ماندگار هستند. من برای ادامه دادن به این مسیر اکتشافی هیجان‌زده هستم و از Tencent برای این فرصت تشکر می‌کنم.” شان لیدون در سپتامبر 2019 رسماً سونی را ترک کرد و جیم رایان موقعیت رهبری را بر عهده گرفت.

شان لیدن، تنسنت

مدیر سابق پلی استیشن به Tencent پیوست

شرکت چینی Tencent در چند سال گذشته در حال خرید استودیوهای بزرگ و سرمایه گذاری هنگفت در شرکت های بازی سازی مانند Epic Games بوده است. تنسنت در حال حاضر بزرگترین شرکت فعال در زمینه بازی های ویدیویی است و درآمد زیادی از این صنعت به دست می آورد. فیل اسپنسر در مصاحبه ای در مورد خطرات سرمایه گذاری در Tencent صحبت کرد و نسبت به خرید خرید آنها هشدار داد.

Tencent امسال بازی سازان با تجربه ای را جذب کرده است. خالق Yakuza استودیوی Nagoshi را که توسط Tencent اداره می شود تأسیس کرد و قصد دارد توسعه دهندگان جدیدی را وارد کند. دوران تصدی شان لیدن در پلی استیشن به عنوان مدیرعامل و مدیر اینترنال استودیوز خاطره انگیزی بود و این برند تحت نظارت او حتی بیشتر گسترش یافت. لازم به ذکر است که وی از سال 1987 در سونی مشغول به کار بوده و کنترل بخش های مختلف را بر عهده داشته است.

مدیریت جیم رایان با دوران Sean Layton دستخوش تغییرات اساسی شده و در حال حاضر شاهد عرضه بازی پلی استیشن برای رایانه های شخصی هستیم. از طرفی تغییرات اساسی در بدنه استودیوها و تولید بازی ایجاد شد.

منبع: Gematsu