مدل جدید PS5 دارای یک دیسک قابل جابجایی خواهد بود

مدل جدید PS5 دارای یک دیسک قابل جابجایی خواهد بود

بر اساس آخرین اخبار بازی، گزارشی از کار سونی بر روی نسخه جدید کنسول پلی استیشن 5 خبر داده است که بر اساس این گزارش، مدل جدید PS5 دارای درایو قابل جابجایی خواهد بود.

تام هندرسون یکی از افراد شناخته شده در صنعت بازی های ویدیویی گزارش جدیدی منتشر کرده است که در آن سونی قصد دارد نسخه جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 را عرضه کند.به گفته تام هندرسون، مدل جدید کنسول PS5 به صورت جهانی عرضه خواهد شد. بازارها در سال مالی 2023

این نسخه از کنسول پلی استیشن 5 که در داخل پلی استیشن 5 شاسی D نامیده می شود، کم و بیش سخت افزاری مشابه سری کنسول های نسل نهم فعلی سونی در نسخه های استاندارد و دیجیتال دارد. اما ویژگی که مدل جدید PS5 را از سری قبلی متمایز می کند دیسک قابل جابجایی است. دیسک درایو این مدل از طریق یک پورت USB-C اضافی در پشت کنسول متصل می شود. بنابراین، مدل جدید پلی استیشن 5 چیزی بین نسخه استاندارد و نسخه دیجیتال است.

طبق گزارش منتشر شده توسط تام هندرسون، مدل جدید PS5 به تنهایی و همچنین در بسته‌ای که شامل یک درایو دیسک قابل جابجایی است در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، دیسک قابل جابجایی را می توان به طور جداگانه خریداری کرد. در بخشی از گزارش مذکور اشاره شده است که دیسک قابل جابجایی پلی استیشن 5 از طراحی سازگار با آن کنسول استفاده می کند. از آنجایی که این دیسک درایو قابل حمل است، می توانید به راحتی آن را جدا کرده و با خود حمل کنید.

مدل جدید PS5 بین نسخه استاندارد و دیجیتال قرار دارد

شایان ذکر است که دیسک قابل جابجایی مدل جدید PS5 را کمی نازکتر از نسخه استاندارد می کند. با فرض اینکه هیچ تغییر سخت افزاری دیگری در این مدل وجود نداشته باشد، می توان انتظار داشت که کنسول جدید پلی استیشن به نسخه دیجیتال نزدیکتر باشد. سونی هنوز به گزارش تام هندرسون پاسخی نداده و بیانیه رسمی در این زمینه ارائه نکرده است.

در پایان گزارش مذکور، اعلام شد که سونی قصد دارد نسخه جدیدی از کنسول PS5 را تولید کند. این شرکت امیدوار است در سال مالی 2023، 18.5 میلیون دستگاه از این مدل را تولید کند. این امر منجر به کاهش تولید سایر مدل های کنسول پلی استیشن 5 و رسیدن به 12 میلیون دستگاه می شود.

نظر شما در مورد دیسک قابل جابجایی جدید مدل PS5 چیست؟ آیا از این مدل استقبال می کنید یا ترجیح می دهید مدل های استاندارد و دیجیتال بخرید؟ به نظر شما درایو دیسک قابل حمل چه تاثیری بر بازار کنسول خانگی خواهد داشت؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt