منو سایت

محبوب ترین کنسول های بازی در اروپا مشخص شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
محبوب ترین کنسول های بازی در اروپا مشخص شدند

طبق اطلاعات و گزارش های به دست آمده از موتور جستجوی گوگل، پرطرفدارترین و محبوب ترین کنسول های بازی متعلق به نسل نهم صنعت بازی است. این آمار نشان می دهد که کشورهای اروپایی تمایل بیشتری به خرید نینتندو سوییچ، PS5 و Xbox Series X دارند.

به گزارش جدیدترین اخبار بازی، ضمن تحقیق و جمع آوری اطلاعات و گزارش های مختلف از یک سایت بازی آنلاین، نشان می دهد که آخرین نسل کنسول ها در 47 کشور جهان جزو بهترین ها و محبوب ترین ها هستند. این اطلاعات از موتور جستجوی گوگل به دست آمده و داده های فروش سه کنسول محبوب دنیا را با هم مقایسه می کند.

از آنجایی که کنسول‌های قدرتمند صنعت بازی مانند Nintendo Switch، PS5 و Xbox Series X دهه‌هاست که با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر کدام از آن‌ها از شرکت‌های بسیار بزرگ و مشهوری مانند سونی و مایکروسافت می‌آیند، وجود دارد. باید از تک تک آنها توقع زیادی داشت که خوشبختانه در چند سال اخیر رقابت آنها بیش از گذشته چالش برانگیز و هیجان انگیز شده است.

با این حال، هر کدام به تنهایی محبوبیت جهانی به دست آورده اند و هر سه کنسول دارای فرنچایزهای برجسته و خارق العاده ای هستند که طرفداران منحصر به فرد خود را پیدا می کنند. به عنوان مثال، پرفروش‌ترین فرنچایز سری بازی‌های Halo توسط کنسول ایکس‌باکس مایکروسافت، بازی‌های Last of Ace و God of War توسط کنسول پلی‌استیشن سونی میزبانی می‌شوند و در نهایت، فرنچایز محبوب Zelda و Mario توسط کنسول Nintendo Switch میزبانی می‌شود. .

محبوب ترین کنسول بازی

آشنایی با محبوب ترین کنسول های بازی در اروپا

سایت بازی Cribbage Challenge که میزبان مسابقات آنلاین کریبیج با حریفانی از جمله هوش مصنوعی است، از محبوبیت بالای کنسول های بازی نسل 9 در 47 کشور جهان خبر داد و گفت بر اساس تحقیقات به دست آمده از 12 ماه گذشته؛ کنسول نینتندو سوییچ بیشترین جستجو را دارد و در 24 کشور از جمله فرانسه، اسپانیا و هلند بیشترین نتایج را کسب کرده است.

با این حال پلی استیشن 5 از نظر محبوبیت در 20 کشور جهان از جمله آلمان و نروژ اندکی از نینتندو عقب تر است و با وجود اینکه ایکس باکس سری ایکس در سه فصل گذشته از کنسول PS5 پیشی گرفته است، اما در آخرین و محبوب ترین در 3 کشور مجارستان، کوزوو و بریتانیا هستند.

این اطلاعات عمدتاً از نتایج فروش کنسول ها به دست آمده است. کنسول نینتندو سوییچ اگرچه چندین سال قدمت بیشتری نسبت به کنسول های سونی و مایکروسافت دارد و این یک اعتبار و مزیت برای این کنسول محسوب می شود، اما تا سال 2017 موفق به فروش 108 میلیون نسخه ای شد و این در حالی است که محبوب ترین عنوان آن Mario Kart 8 Deluxe است. ، تنها بیش از 46 میلیون نسخه فروخته است. فروش این کنسول قطعا قابل احترام است.

با این حال، با وجود کمبود سهام و افت 44 درصدی فروش در اروپا در نیمه اول سال 2022، پلی استیشن 5 موفق شد بیش از 20 میلیون نسخه بفروشد و در نهایت کنسول Xbox Series X از سال 2020 تاکنون 15 میلیون نسخه فروخته است. تا اینجای کار توانسته بعد از پلی استیشن در جدول پرفروش ترین کنسول ها قرار بگیرد. البته لازم به ذکر است که در دوران اوج و شیوع ویروس کرونا، صنعت بازی با نیازهای مالی زیادی از جمله کاهش فروش کنسول ها و بازی ها مواجه بود که تاثیر زیادی بر منابع مالی شرکت ها داشت.

منبع: Gamerant