منو سایت

قیمت کنسول Xbox Series X و S افزایش نخواهد یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
قیمت کنسول Xbox Series X و S افزایش نخواهد یافت

روز گذشته سونی از افزایش قیمت کنسول پلی استیشن 5 به دلیل تورم و رکود شدید اقتصادی خبر داد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از احتمال افزایش قیمت ایکس باکس خبر دهند. مایکروسافت با انتشار بیانیه ای شایعه افزایش قیمت Xbox Series X و S را تکذیب کرد و نوشت که قصد چنین کاری را ندارد.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از Windows Central، مایکروسافت رسما این موضوع را تایید کرده است قیمت کنسول Xbox Series X و Xbox Series S افزایش نخواهد یافت و این قیمت در ایالات متحده، اروپا و بریتانیا ثابت خواهد ماند. Xbox Series S در حال حاضر 300 دلار قیمت دارد و Xbox Series با قیمت 500 دلار به فروش می رسد. قیمت جدید PS5 حدود 580 پوند اعلام شده است که تفاوت زیادی با قیمت سری X دارد.

این اعلام پس از آن منتشر شد که سونی قیمت پلی استیشن 5 را در سطح جهانی به استثنای ایالات متحده افزایش داد. قیمت کنسول سونی به طور متوسط ​​50 دلار افزایش یافته است. بسیاری از تحلیلگران به این تصمیم واکنش نشان دادند. دانیل احمد می گوید که نسخه دیجیتال PS5 با ضرر به فروش می رسد و تنها مدل استاندارد برای آنها سودآور است. شرایط اقتصادی باعث شده سونی راه دیگری برای ثابت نگه داشتن درآمد نداشته باشد.

قیمت کنسول Xbox Series X

بدون افزایش قیمت در کنسول Xbox

قیمت سایر محصولات سونی اخیرا افزایش یافته است و متا (فیس بوک) قیمت هدست واقعیت مجازی خود را 100 دلار افزایش داده است. قیمت محصولات اینتل نیز در ماه های آینده تغییر خواهد کرد. وضعیت اقتصادی جهان و جنگ در اروپا به شدت بر ارزش پول تاثیر گذاشته و تورم فعلی قیمت محصولات را افزایش داده است. این بدان معناست که پول ارزش سابق خود را از دست داده و در نتیجه باید هزینه های بیشتری برای تولید یک محصول متحمل شود.

دانیل احمد می گوید بیشترین فروش کنسول ایکس باکس در آمریکا بوده و نیازی به تغییر قیمت نیست. اگر می خواهید کنسول Xbox Series X و S بخرید. نگران افزایش قیمت نباشید تحلیلگران بر این باورند که روند عرضه و تقاضای جهانی همچنان با مشکلاتی مواجه است و تغییرات قیمت باعث بهبود این روند نمی شود. به عبارت دیگر حجم فروش پلی استیشن 5 ادامه خواهد داشت و علاقه به این کنسول در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

از سوی دیگر، مایکروسافت امیدوار است که ثابت نگه داشتن قیمت Xbox Series X و Xbox Series S بتواند به فروش کمک کند. دانیل احمد مدعی است که فقط مدل سری S برای این شرکت سودآور است و مدل سری X با ضرر به فروش می رسد.

منبع: IGN