منو سایت

قیمت کنسول پلی استیشن 5 در سطح جهانی افزایش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
قیمت کنسول پلی استیشن 5 در سطح جهانی افزایش یافته است

سونی رسما اعلام کرد افزایش قیمت پلی استیشن 5 در کشورهای سراسر جهان به دلیل بحران اقتصادی اخیر. مدیر مالی سونی افزایش قیمت PS5 را در هفته گذشته رد نکرد و این اتفاق زودتر از آنچه طرفداران انتظار داشتند رخ داد. جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت با انتشار مطلبی جدید در وبلاگ پلی استیشن قیمت جدید کنسول پلی استیشن 5 را اعلام کرد.

به گفته جیم رایان، قیمت کنسول PS5 در ایالات متحده افزایش نخواهد یافت و آمریکا تنها کشوری است که در حال حاضر از تصمیم جدید در امان مانده است. کشورهای باقی مانده و همچنین تمامی کشورهای اروپایی از جمله انگلستان، ژاپن، کانادا، چین، مکزیک و استرالیا تحت تاثیر افزایش قیمت قرار گرفته اند و خریداران باید با قیمت قبلی خداحافظی کنند. مدیرعامل بخش سرگرمی سونی شرایط اقتصادی جهانی را دلیل افزایش 10 درصدی قیمت عنوان کرد.

جیم رایان در یک بیانیه مطبوعاتی نوشت: وضعیت اقتصاد جهانی چالشی است که همه ما در سراسر جهان با آن روبرو هستیم. شاهد افزایش شدید نرخ تورم و تغییرات در روند معاملات ارزهای جهانی هستیم. این مشکلات بر مصرف کنندگان تأثیر گذاشت و فشار زیادی بر صنایع وارد کرد. بر اساس شرایط اقتصادی چالش برانگیز، SIE تصمیم دشواری برای افزایش قیمت گرفت. قیمت خرده فروشی پیشنهادی پلی استیشن 5 در بازارهای منتخب در اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و کانادا افزایش خواهد یافت. قیمت کنسول در آمریکا افزایش نمی یابد.

افزایش قیمت پلی استیشن 5

افزایش قیمت پلی استیشن 5

اگر به قیمت اروپایی کنسول PS5 نگاه کنیم، شاهد افزایش قیمت ده درصدی هستیم. به طور کلی قیمت تمامی نسخه ها 50 دلار افزایش یافته است و خریداران جدید باید برای این کار هزینه بیشتری بپردازند. شرکت های سخت افزاری به دلیل افزایش هزینه های تولید و تورم شدید در سراسر جهان، از برنامه های خود برای افزایش قیمت ها خبر داده اند. قیمت پردازنده‌های اینتل 20 درصد افزایش می‌یابد و این در مورد سایر صنایع نیز صدق می‌کند.

به گفته جیم رایان، افزایش قیمت پلی استیشن 5 از امروز اجرایی می شود و اگر به وب سایت خرید مراجعه کنید، قیمت های جدید را مشاهده خواهید کرد. در زیر می توانید قیمت های جدید را در کشورهای مختلف مشاهده کنید. بیشترین افزایش قیمت در انگلیس است. نسخه دیسک PS5 با قیمت 480 پوند در بریتانیا به فروش می رسد. این قیمت در اروپا 550 یورو است. سونی امیدوار است که راه حل جدید بتواند درآمد خود را در سه ماهه آینده ثابت نگه دارد.

 • اروپا
  • PS5 با درایو دیسک بلو-ری Ultra HD – 549.99 یورو
  • نسخه دیجیتال PS5 – 449.99 یورو
 • بریتانیای کبیر
  • PS5 با درایو دیسک بلو-ری Ultra HD – 479.99 پوند
  • نسخه دیجیتال PS5 – 389.99 پوند
 • ژاپن (افزایش قیمت از 15 سپتامبر)
  • PS5 با درایو دیسک بلو-ری Ultra HD – 60,478 ¥ (با احتساب مالیات)
  • نسخه دیجیتال PS5 – 49,478 ین (با احتساب مالیات)
 • چین
  • PS5 با درایو دیسک بلو-ری Ultra HD – ¥4,299 یوان
  • نسخه دیجیتال PS5 – ¥3,499 یوان

مدیر عامل SIE اضافه کرد: اولویت اصلی ما همچنان بهبود وضعیت عرضه و تقاضای PS5 است تا همه بازیکنان بتوانند از پیشنهاد خرید کنسول استفاده کنند و در عین حال افزایش قیمت یک راه حل ضروری است. وضعیت اقتصادی جهان». مایکروسافت هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت نداشته است و ممکن است به زودی قیمت ایکس باکس افزایش یابد. نطر شما چی هست؟

منبع: Wccftech