منو سایت

قیمت کارت گرافیک های Nvidia و AMD دوباره کاهش می یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
قیمت کارت گرافیک های Nvidia و AMD دوباره کاهش می یابد

گزارش ماه گذشته نشان داد که قیمت کارت‌های گرافیک از زمان اوج کرونا کاهش یافته است و انتظار می‌رود این کاهش همچنان ادامه داشته باشد. انویدیا و AMD هر دو در حال آماده شدن برای کاهش بیشتر قیمت هستند. آنها با شرکای خود همکاری خواهند کرد تا قیمت نهایی GPU را کاهش دهند تا موجودی خود را قبل از عرضه مدل های نسل جدید پاک کنند. خریداران باید انتظار تخفیف و کاهش قیمت بیشتری را در هفته های آینده داشته باشند.

گزارش جدید MyDrivers که توسط خبرگزاری اقتصادی تایوان نقل شده است، به کاهش قیمت کارت گرافیک های Nvidia و AMD می پردازد. بر اساس این گزارش، کاهش قیمت اخیر تاثیر چندانی در خالی شدن انبارهای AMD و Nvidia نداشته است، اما شرکای آنها مانند ایسوس، گیگابایت، MSI و … هنوز تعداد زیادی محصول وجود دارد که باید قبل از ظهور نسل جدید فروخته شوند. دور دوم کاهش قیمت کارت گرافیک به زودی آغاز می شود و قیمت کمتر از آنچه خریداران تصور می کردند خواهد بود.

قیمت کارت گرافیک Nvidia AMD

موج جدیدی از کاهش قیمت کارت گرافیک

وب سایت MyDriver معتقد است که خریداران از کاهش قیمت کارت گرافیک آگاهی چندانی ندارند. دلیل این امر اختلاف بین سازنده و فروشنده است و مذاکرات بین آنها همچنان ادامه دارد. این روند به زودی به پایان می رسد و موج دوم کاهش قیمت محصولات Nvidia و AMD آغاز می شود. مشخص نیست این کاهش قیمت چقدر خواهد بود و باید منتظر اطلاعات رسمی از سوی تولیدکنندگان باشیم. کاهش قیمت پردازنده گرافیکی زمانی اتفاق افتاد که سونی تصمیم گرفت قیمت پلی استیشن 5 را افزایش دهد.

تصمیم سونی در روزهای گذشته با واکنش شدید بازیکنان همراه بود و دیگر شرکت ها از جمله ایکس باکس و نینتندو قصد افزایش قیمت را ندارند. مدیران Nvidia و AMD از تامین کنندگان و شرکای خود خواسته اند تا انبار خود را برای نسل جدید آماده کنند و می خواهند پرونده نسل قبل را ببندند و فرآیند بازاریابی نسل جدید را آغاز کنند. مدیرعامل انویدیا از عرضه کارت گرافیک RTX 40 در ماه آینده خبر داد و امسال شاهد عرضه چند مدل جدید خواهیم بود.

وضعیت فعلی تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.بحران اقتصادی منجر به کاهش تقاضا برای قطعات کامپیوتری شده و در عین حال کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز تاثیر زیادی بر بازار کارت گرافیک داشته است. مدت هاست که بسیاری از گیمرها منتظر کاهش قیمت کارت گرافیک هستند و به زودی می توانند از قیمت های جدید با خبر شوند. انتظار می رود قیمت مدل RTX 3090 در هفته های آینده به زیر هزار دلار برسد و شما می توانید برای خرید آن هزینه کمتری بپردازید.

منبع: Wccftech