منو سایت

قوانین کپی رایت Rockstar ویدیوهای خالق GTA را گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
قوانین کپی رایت Rockstar ویدیوهای خالق GTA را گرفت

یکی از اولین توسعه دهندگان بازی GTA طبق گزارش‌ها، راک‌استار درخواست حذف دو ویدیوی GTA را داده است که به نسخه‌های اولیه بازی مرتبط هستند. مایک دالی می گوید که این شرکت حتی به یکی از بنیانگذاران خود رحم نمی کند و اجازه انتشار ویدیوهای غیر رسمی از بازی GTA را نمی دهد. او به شدت از این رفتار Rockstar Games انتقاد کرد.

مایک بیلی، یکی از بنیانگذاران DMA Design، که اکنون با نام Rockstar North شناخته می شود، اعتراض دیگری به تصمیم Rockstar در توییتر منتشر کرد. او می‌گوید که راک‌استار به مرحله شکایت بازگشته است، همه ویدیوهای اولیه GTA از جمله ویدیوهایش را حذف می‌کند و تهدید به شکایت می‌کند. به گفته سازنده، هدف Rockstar حذف هرگونه ویدیو از روند توسعه بازی و جلوگیری از انتشار هر گونه محتوایی توسط سازنده است.

ویدیوی بازی GTA که توسط Rockstar به دلیل نقض قانون کپی رایت حذف شد. به اولین بازی GTA که در دهه 90 منتشر شد اشاره دارد. در آن زمان استودیوی DMA Design به عنوان یک توسعه دهنده GTA شناخته نمی شد و آنها تازه در حال برداشتن اولین قدم ها برای ساخت این سری بازی های محبوب بودند. با این حال، Rockstar ویدیوهای مربوط به این بازی را به دلیل نقض قانون کپی رایت حذف کرد که باعث ناراحتی یکی از ارشدترین کارمندان شد.

ویدیو GTA

حذف ویدیوی GTA به درخواست Rockstar

مستندات مربوط به ساخت بازی GTA پراکنده است و Rockstar تنها بخش هایی از فیلم های پشت صحنه آن دوران را منتشر کرده است. توییت مایک بیلی نشان می دهد که Rockstar Games شروع به بررسی ویدیوهای قدیمی مربوط به این سری کرده است و ممکن است نسخه های بیشتری حذف شوند. رسانه ها به Rockstar ایمیل زدند و درخواست پاسخ رسمی دادند. در صورت انتشار پاسخ این شرکت بازی سازی؛ ما آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

توییت مایک بیلی نشان می دهد که راک استار حتی بنیانگذاران و کارمندان خود را تحمل نمی کند و اگر آن افراد از قوانین شرکت سرپیچی کنند. هدف قرار گرفته است. Take-Two بارها تهدید کرده است که از مودداران GTA شکایت خواهد کرد و بسیاری از مطالب از اینترنت حذف شده است. چنین تهدیدهایی منجر به افشای اطلاعات استودیوها نمی شود و در نتیجه هیچ تصویر یا خبر رسمی از روند تولید بازی GTA 6 دریافت نمی کنیم و نمی توان شایعات را جدی گرفت.

Rockstar در حال ساخت GTA 6 است و ما به میامی مدرن سفر خواهیم کرد. به گفته بلومبرگ، قهرمان بازی GTA VI یک زن آمریکایی لاتین خواهد بود و همچنین از سال 2014 در حال توسعه است.

منبع: VGC