منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • فیل اسپنسر نسبت به نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد ابراز خوش بینی کرد

فیل اسپنسر نسبت به نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد ابراز خوش بینی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فیل اسپنسر نسبت به نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد ابراز خوش بینی کرد

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، از پیشرفت معامله خرید اکتیویژن بلیزارد از مایکروسافت خرسند است و می گوید: معامله با اکتیویژن فراتر از هر کاری است که من انجام داده ام. این قرارداد 68.7 میلیارد دلاری در حال حاضر توسط کمیته های مختلف در سراسر جهان در حال بررسی است. پیشنهاد مایکروسافت برای خرید ناشر بازی Callof Duty بزرگترین معامله جهان در صنعت بازی بود که به راحتی به رکورد ۱۲.۷ میلیارد دلار رسید. Zynga در اوایل سال جاری توسط Take-Two پیشی گرفت.

اسپنسر در مصاحبه با بلومبرگ از پیشرفت خرید اکتیویژن بلیزارد ابراز خرسندی کرد و گفت که از نهایی شدن این معامله احساس خوبی دارد. او می‌گوید که هرگز قرارداد 70 میلیارد دلاری نداشته است، اما با بحث‌هایی که در این معامله انجام داده‌اند، پیشرفت مثبتی در این زمینه حاصل شده است. اسپنسر در این زمینه احساس مسئولیت می کند و باید کار درست را انجام دهد. به گفته اسپنسر، این تصمیم خوبی برای مایکروسافت است و او انتظار دارد که تعداد بازی های انحصاری کنسول ایکس باکس در آینده محدود شود. زیرا معتقد است محصولات چند پلتفرمی در درازمدت برای این صنعت بهتر است و باعث رشد آن می شود.

فیل اسپنسر اکتیویژن بلیزارد را خرید

تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد

همانطور که گفته شد، روند بررسی و تایید خرید اکتیویژن بلیزارد در حال انجام است. در همین راستا، مایکروسافت در خبری جدید اعلام کرد که با توافق با اکتیویژن بلیزارد، برنامه ای برای انحصاری شدن بازی Call of Duty وجود ندارد. در صورت توافق بین دو شرکت، کالاف دیوتی یک عنوان چند پلتفرمی باقی خواهد ماند. این اقدام مایکروسافت می تواند این شرکت را به بزرگترین توسعه دهنده بازی در ایالات متحده تبدیل کند. این روزها فیل اسپنسر بر روی افزایش تعداد بازیکنان کنسول ایکس باکس تمرکز کرده است. اکتیویژن بلیزارد این موفقیت بزرگی برای مایکروسافت خواهد بود همچنین یکی از اهداف اسپنسر تمرکز کامل روی استودیوها است تا سازندگان بازی احساس رضایت کنند.

اخبار بیشتری از این معامله بزرگ و تاثیرگذار مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد به زودی منتشر می شود تا تایید توافق این دو شرکت قطعی شود. لازم به ذکر است که مایکروسافت از این قرارداد مالکیت عناوینی مانند Call of Duty، Warcraft، Overwatch، Crash Bandicoot، Guitar Hero را به دست می آورد.

منبع: Videogamechronicle