منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • فیل اسپنسر در مورد روند بررسی خرید بلیزارد توسط اکتیویژن صحبت می کند

فیل اسپنسر در مورد روند بررسی خرید بلیزارد توسط اکتیویژن صحبت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فیل اسپنسر در مورد روند بررسی خرید بلیزارد توسط اکتیویژن صحبت می کند

خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت، سازنده سری Call of Duty، در هفته‌های اخیر به شدت مورد بررسی قرار گرفته است، با توجه به اینکه سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نگرانی‌هایی را در مورد اینکه چگونه می‌تواند بر رقابت (به‌ویژه برای سونی) که به این معامله اشاره کرده است، افزایش دهد. در قالب یک قرارداد با این حال، فیل اسپنسر، رئیس Xbox، فکر می‌کند که بررسی‌های اعمال شده در مورد خرید Activision Blizzard بسیار منصفانه و معقول هستند.

قانونگذاران این سوال را مطرح کردند که چنین معامله ای می تواند پلی استیشن پلاس و سایر خدمات اشتراک را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از سوی دیگر، مایکروسافت قاطعانه این استدلال ها را رد کرد. این گفتمان در جریان رویداد اخیر وال استریت ژورنال بیان شد. اسپنسر در این جلسه یادآور شد که مایکروسافت چندین بار با رگولاتورها در این مورد ملاقات کرده است و اطمینان داد که این معامله در نهایت به توافق خواهد رسید.

فیل اسپنسر در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد گفت: «بحث‌ها بسیار صادقانه و منصفانه بود و شکی نیست که این یک خرید عالی است. همچنین مایکروسافت یک شرکت بزرگ در صنعت فناوری محسوب می شود و به نظر من بحث خرید در این اندازه مهم و ضروری است. ما به طور جدی روی تأیید معاملات در بازار متمرکز هستیم و من شخصاً به آن اعتقاد دارم. من هفته گذشته در لندن بودم و به گفتگو با همه تنظیم کننده ها ادامه می دهم و مطمئن هستم که به توافق خواهیم رسید.” در حالی که سازمان رقابت و بازار بریتانیا تحقیقات خود را گسترش می دهد، مقامات اعلام کردند که تصمیمی تا 8 نوامبر صادر خواهد شد. ، 2022. و انتظار می رود که این تصمیم برخی از نتایج را اعلام کند.

فیل اسپنسر اکتیویژن بلیزارد سری ندای وظیفه

اختلافات سونی با فیل اسپنسر و خرید بلیزارد توسط اکتیویژن

در حال حاضر، بحث ها عمدتا حول محور سری Call of Duty است. سونی نسبت به حذف این سری از پلی استیشن ابراز نگرانی کرده است، چیزی که مایکروسافت همواره آن را رد کرده است. اسپنسر این موضع خود را در این رویداد تکرار کرد و مدعی شد که مایکروسافت بیشتر به خرید بخش موبایل Activision Blizzard موسوم به King علاقه دارد. او در این مصاحبه به نکات دیگری اشاره کرد و اطمینان داد که بازی Call of Duty همچنان بر روی پلی استیشن عرضه خواهد شد و دوست دارد در آینده شاهد عرضه آن بر روی پلتفرم هایی مانند نینتندو سوییچ باشد.

مایکروسافت سه سال پس از پایان قرارداد بین سونی و اکتیویژن، این سری را پیشنهاد داد ندای وظیفه دیگر برای پلی استیشن در دسترس نخواهد بود. با این حال، مدیر عامل پلی استیشن جیم رایان است این مدت زمان کافی نیست. چند وقت پیش گزارش شد به مقر اتحادیه اروپا در بروکسل سفر کرد تا مخالفت خود را با اظهارات پیشنهادی مایکروسافت اعلام کند.

منبع: Gamerant