منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • فناوری FSR 2.1 AMD با پیشرفت هایی نسبت به نسخه های قبلی معرفی شد

فناوری FSR 2.1 AMD با پیشرفت هایی نسبت به نسخه های قبلی معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فناوری FSR 2.1 AMD با پیشرفت هایی نسبت به نسخه های قبلی معرفی شد

مهارت های سخت افزاری عصر جدید و آخرین نسل کارت های گرافیک توسط AMD و Nvidia ارائه شده است. توانایی رندر کردن بازی با وضوح کمتر و در نهایت افزایش نرخ فریم ضربه بزرگی است. فناوری FSR AMD به عنوان رقیبی برای DLSS انویدیا ارائه شد و چندی پیش نسخه دوم آن با پشتیبانی از بازی های جدید منتشر شد. AMD به تازگی فناوری FSR 2.1 را معرفی کرده است که مشکلات نسخه قبلی را برطرف می کند.

AMD نسخه جدید فناوری مقیاس‌بندی گرافیکی به نام FSR 2.1 را معرفی کرد. این شرکت از Farming Simulator 22 برای مقایسه نسخه جدید با نسخه دوم استفاده کرد. با توجه به تصاویر منتشر شده، آپدیت جدید کیفیت تصویر را بهبود می بخشد و می توانیم جزئیات بیشتری را مشاهده کنیم. با تغییر الگوریتم تشخیص تصویر، توسعه دهندگان مشکلاتی مانند تاری و روشنایی بیش از حد را برطرف کرده اند. البته اگر روی تصاویر زوم کنید، می بینید که هنوز قسمت های تار وجود دارد، اما کمتر هستند.

فناوری FSR 2.1

فناوری FSR 2.1

به گفته AMD، تغییر در الگوریتم اصلی کار توسعه دهندگان را پیچیده نکرده است. سازندگان بازی به راحتی می توانند از فناوری FSR 2.1 در بازی ها استفاده کنند و دلیل آن این است که API تغییر نکرده است. ارتقاء از FSR 2.0 به FSR 2.1 بسیار آسان خواهد بود. این قابلیت قرار است در ۴۵ بازی مختلف پیاده سازی شود و به زودی در اختیار دارندگان کارت های گرافیک AMD قرار گیرد. این شرکت همچنین در حال به روز رسانی یک پلاگین ویژه برای Unreal Engine است تا توسعه دهندگان بتوانند در اسرع وقت از این فناوری جدید استفاده کنند.

در حال حاضر 20 بازی از فناوری FSR 2.1 پشتیبانی می کنند و 25 بازی دیگر نیز در راه است. از جمله این بازی ها می توان به Cyberpunk 2077، Hitman 3 و Saints Row اشاره کرد که به زودی آپدیت جدید را دریافت خواهند کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، نسخه جدید میزان جزئیات را افزایش می دهد و همچنین از برخورد پیکسل ها و تصاویر در هنگام زوم جلوگیری می کند. رنگ بندی نهایی بهبود یافته و کیفیت تصویر بهتری را شاهد خواهیم بود. با دانلود آپدیت درایور کارت گرافیک AMD و بازی مورد نظر کیفیت بهتری دریافت کنید.

با FSR 2.1 بازی کنید

فناوری FRS با رندر کردن بازی با وضوح کمتر و در نهایت نمایش آن با وضوح دلخواه، نرخ فریم را افزایش می دهد. آزمایشات نشان داده است که این فناوری در رزولوشن پایین مانند Full-HD تفاوت چندانی ایجاد نمی کند و زمانی که بازی را با وضوح 4K انجام دهیم شاهد اوج تغییرات خواهیم بود.

منبع: PCGAMER