منو سایت

فریم حرکت و عملکرد دوگانه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فریم حرکت و عملکرد دوگانه

شرکت AMD نسل جدید فناوری FiedlityFX Super Resolution را با نام FSR معرفی کرد. فناوری FSR 3 با قابلیت نرخ فریم صاف ارائه می‌شود که باعث می‌شود بازی‌ها سریع‌تر اجرا شوند و عملکرد کلی کارت گرافیک را دو برابر کند. فرض بر این است که این فناوری جدید در سال 2023 برای کارت گرافیک RX 7900 فعال می شود و ممکن است این فناوری برای کارت های مبتنی بر RDNA 2 مانند پرچمدار نسل قبلی AMD عرضه شود.

فناوری FSR 3 در وضوح 4K دو برابر از فناوری FSR 2 کارایی دارد. AMD یک نمایش گرافیکی در Unreal Engine 5 نشان داد و دیدیم که نرخ فریم در FSR 2 از 60 فریم به 112 فریم افزایش یافت. در حال حاضر هیچ صحبتی در مورد نحوه عملکرد فناوری قاب حرکتی وجود ندارد و انتظار می رود جزئیات کامل در ماه های آینده منتشر شود. سپس شرکت آمریکایی دمویی از فیلم کوتاه Beckoning را به نمایش گذاشت که در مدت سه ماه با استفاده از فناوری FSR 3 ساخته شد.این دمو که بر روی Unreal Engine 5 اجرا می شد کیفیت گرافیکی فوق العاده ای داشت.

AMD در ادامه از فعال شدن فناوری FSR 2.2 خبر داد. نسخه جدید دارای 216 بازی مختلف خواهد بود و کیفیت بصری اکثر بازی ها بهبود خواهد یافت. این فناوری در تاریخ 8 نوامبر 2022 برای بازی هایی مانند Forza Horizon 5 فعال خواهد شد و به زودی استودیوهای بیشتری از آن استفاده خواهند کرد. در مورد FSR 3، ما انتظار داریم که در سال 2023 وارد بازار شود و فقط می دانیم که در بازی های منتخب دو برابر عملکرد بهتری خواهد داشت.

تکنولوژی FSR 3

تکنولوژی FSR 3

علاوه بر این، AMD اعلام کرد که فناوری جدید به زودی به مجموعه نرم افزاری HYPR-RX اضافه خواهد شد. ویژگی جدید به بازیکنان اجازه می دهد تا با یک کلیک نرخ فریم را افزایش دهند. نرخ فریم در نسخه ی نمایشی Dying Light 2 حدود 85 درصد افزایش یافته است و اگر این فناوری را فعال کنید، می توانید بدون نیاز به قدرت گرافیکی زیاد، 166 فریم دریافت کنید. این فناوری به گونه ای طراحی شده است که تصاویر بصری ابتدا با وضوح کمتری پردازش شده و سپس با حداکثر وضوح نمایش داده می شوند. این فرآیند نرخ فریم را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد بازی ها را سریعتر انجام دهید.

در کنار فناوری FSR 3، AMD کارت های گرافیک Radeon RX 7900 XT و RX 7900 XTX را معرفی کرد که هر دو از این فناوری جدید استفاده می کنند. لازم به ذکر است که RX 7900 XTX برای رقابت با RTX 4080 طراحی شده است و AMD هیچ محصولی برای رقابت با پرچمدار انویدیا یعنی RTX 4090 ارائه نمی دهد.کارت های جدید در اواسط دسامبر عرضه خواهند شد.

منبع: Wccftech