منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • فرکانس کلاک پردازنده نسل سیزدهم اینتل 13700K به 6 گیگاهرتز رسید

فرکانس کلاک پردازنده نسل سیزدهم اینتل 13700K به 6 گیگاهرتز رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فرکانس کلاک پردازنده نسل سیزدهم اینتل 13700K به 6 گیگاهرتز رسید

با نزدیک شدن به عرضه رسمی پردازنده نسل سیزدهم اینتل، بنچمارک های عملکردی مختلفی از این محصول جدید منتشر شده است. جدیدترین اخبار سخت افزاری امید جدیدی را در دل علاقه مندان به اورکلاک قرار می دهد. اطلاعات فاش شده نشان می دهد که پردازنده 13700K اینتل با سرعت 6 گیگاهرتز در هر هشت هسته اصلی کار می کند. به نظر می رسد این رقم با استفاده از یک خنک کننده مایع قدرتمند ثبت شده است.

به گزارش پارسی گیم، نتایج بنچمارک پردازنده های نسل سیزدهم اینتل به صورت مخفیانه برای Videocardz ارسال شد. این بنچمارک نشان می دهد که پردازنده Intel 13700K در تست CPU-Z موفق به کسب امتیاز 983 شده است. برای درک بهتر این رقم، بهتر است آن را با پردازنده 12900K بررسی کنید که امتیاز 820 را کسب کرده است و این نشان می دهد که نسل جدید پردازنده اینتل می تواند رکوردهای جدیدی را ثبت کند.

دومین بنچمارک پردازنده Intel 13700K توسط یکی از کاربران توییتر منتشر شد. این نشان داد که سرعت کلاک پردازنده 13700K حدود 5.9 گیگاهرتز است. البته در این تست قابلیت Hyperthreading یا موازی سازی غیرفعال است و در نتیجه پردازنده به طور همزمان اعمال مختلفی را انجام نمی دهد. تصویر فاش شده نشان می دهد که سیستم از Cinebench استفاده می کند و بنابراین ممکن است نتیجه با نسخه نهایی پردازنده متفاوت باشد. در نهایت ولتاژ 1.447 ولت ثبت شد که عدد بالایی محسوب می شود و دمای CPU نیز 80 درجه فارنهایت ثبت شد که دمای قابل قبولی محسوب می شود.

پردازنده نسل سیزدهم اینتل 13700K

پردازنده نسل 13 اینتل

مشخصات کولر مورد استفاده برای CPU ناشناخته است. اما اگر مشخصات پردازنده نسل دوازدهم اینتل را در نظر بگیریم، خواهیم دید که برای بنچمارک از یک خنک کننده مایع قدرتمند و گران قیمت استفاده شده است و این دما بدون خنک کننده مایع دست نیافتنی است. نویز ثبت شده در این ویدئو نشان می دهد که سی پی یو و فن های سیستم با حداکثر سرعت ممکن در حال چرخش هستند و این نشان می دهد که CPU برای رسیدن به 6 گیگاهرتز تحت فشار زیادی قرار دارد.

نتایج بنچمارک پردازنده Intel 13700K نشان می دهد که علاقه مندان به اورکلاک می توانند با ارائه یک سیستم خنک کننده قدرتمند به راحتی فرکانس های بالاتر را ثبت کنند. البته واضح است که مصرف برق و عملکرد CPU بهینه نخواهد بود. سوالات ما در مورد نسل جدید پردازنده های اینتل تا عرضه مدل های جدید پاسخی نخواهد داشت. آیا یک کولر 360 میلی متری می تواند یک پردازنده 6 گیگاهرتزی را خنک کند یا خنک کننده مایع در نسل جدید به یک نیاز تبدیل می شود؟

تنها چند ماه تا عرضه پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل باقی مانده است، سری Ryzen 7000 نیز در نسل بعدی با اینتل رقابت می‌کند. خبر دیگر اینکه قیمت محصولات اینتل در سال جاری 20 درصد افزایش خواهد یافت.

منبع: PCGAMER