منو سایت

فروش سری بازی های Sonic از 1.5 میلیارد نسخه فراتر رفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فروش سری بازی های Sonic از 1.5 میلیارد نسخه فراتر رفته است

سگا سازنده و ناشر این بازی است صدا گفته می شود فروش کل سری بازی های سونیک از زمان عرضه آن از 1.5 میلیارد نسخه فراتر رفته است. آمار اعلام شده علاوه بر فروش دیسک و بازی در فروشگاه های دیجیتال، میزان دانلود رایگان بازی های سونیک در سال های اخیر را نیز شامل می شود. این آمار نشان می دهد که سونیک پس از سه دهه همچنان محبوب است.

بیشترین فروش بازی های سونیک مربوط به دهه 1990 و اوج محبوبیت کنسول سگا است. عرضه بازی های سونیک در هزاره جدید با نقدهای متفاوتی روبرو شد و شاهد انتشار عناوینی بودیم که مانند نسخه های اول مورد توجه قرار نگرفتند. کاهش این سری باعث کاهش فروش و محبوبیت نشد، اما رشد صنعت بازی های موبایلی در سال های اخیر باعث شد سگا وارد فاز جدیدی از سری بازی های سونیک شود و نسل جدیدی از بازیکنان سونیک را معرفی کند.

سگا از سال 2013 بازی های مختلف موبایل مانند Sonic Dash 2 و Sonic Runners را منتشر کرده است. اکثر این بازی ها عناوین سریع و بی پایانی هستند که به صورت رایگان منتشر شده و از طریق خریدهای درون برنامه ای و فروش آیتم ها درآمد کسب می کنند. مشخص است که اعلام فروش 1.5 میلیارد بازی سونیک با توجه به میزان دانلود رایگان بازی های این مجموعه صورت گرفته و عناوین اصلی این سری فروش کمتری نسبت به نسخه موبایل دارند.

میزان فروش کل بازی سونیک

بازی Sonic Dash که برای اندروید و iOS عرضه شده است تا سال 2021 حدود 500 میلیون بار دانلود شده است و این شامل یک سوم آمار فروش کل بازی می شود. سایر بازی های موبایل هر کدام 100 میلیون بار دانلود شده اند. البته آمار دقیقی در این مورد وجود ندارد و مشخص نیست گوگل پلی چگونه میزان دانلود را محاسبه می کند و آیا فردی که یک بازی را دوباره دانلود می کند هم حساب می کند یا خیر؟ به طور کلی، این اعداد نشان می دهد که بازی سونیک برای دستگاه های تلفن همراه محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

میزان فروش بازی سونیک

سگا به ندرت آمار فروش بازی های خود را منتشر می کند، اما ادعا می کند که عناوین سال گذشته، از جمله Team Sonic Racing و Sonic Generations، مجموعا بیش از 4,400,000 نسخه فروخته اند. Sonic Frontiers بازی بعدی این سری است که قرار است در تاریخ 17 نوامبر برای کنسول های بازی و رایانه های شخصی عرضه شود. تولید Sonic Frontiers به ​​پایان رسیده است و گفته می شود که بازی جدید از مکانیسم امنیتی Denovo برای جلوگیری از کرک در هنگام عرضه استفاده می کند.

منبع: VGC