منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • فروش دو برابری PS4 ایکس باکس وان؛ مایکروسافت پیروزی را پذیرفت

فروش دو برابری PS4 ایکس باکس وان؛ مایکروسافت پیروزی را پذیرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فروش دو برابری PS4 ایکس باکس وان؛ مایکروسافت پیروزی را پذیرفت

هفته گذشته سونی با انتشار گزارش مالی سه ماهه قبل از پایان عمر کنسول پلی استیشن 4 خبر داد. بیش از 117 میلیون دستگاه از این کنسول در نسل گذشته فروخته شده است و کنسول سونی چهارمین دستگاه بازی پرفروش تاریخ است. طبق اسناد ارائه شده توسط مایکروسافت به دادگاه، مبلغ فروش ایکس باکس وان کمتر از نیمی از فروش PS4 انجام شده است و این شرکت رسما شکست خود را در “جنگ های کنسول” پذیرفته است.

اطلاعات فاش شده بخشی از اسنادی بود که مایکروسافت برای دریافت تاییدیه از رگولاتورهای برزیل ارائه کرد. اسناد نشان می دهد که PS4 دو برابر Xbox One فروش دارد. به عبارتی کمتر از 58 میلیون واحد ایکس باکس در نسل قبل فروخته شد و تفاوت زیادی با کنسول سونی دارد. در پاسخ به ادعاهای سونی، ردموندی ها آنها را متهم به سنگ اندازی در مسیر Game Pass کرده اند و می گویند پلی استیشن می ترسد یک پرونده مسئولیت برای Xbox Game Pass راه اندازی کند.

فروش ایکس باکس وان

شکست مایکروسافت در نسل هشتم

مایکروسافت درباره میزان فروش کنسول ایکس باکس وان نوشت: سونی از نظر میزان فروش کنسول از مایکروسافت پیشی گرفت و توانست دو برابر ایکس باکس در آخرین نسل این کنسول بفروشد. این اولین اطلاعات رسمی در مورد فروش Xbox One از سال 2015 است. مایکروسافت از سال 2015 از انتشار آمار فروش کنسول خودداری کرده است و به دلیل تغییر تمرکز از سخت افزار به خدمات اشتراکی، دلیلی برای اعلام رقم جدید نمی بینند. البته این روند با شروع نسل نهم و موفقیت Xbox Series X در رقابت با PS5 دوباره به روند اولیه بازگشت.

مایکروسافت به نوشتن در مورد دلیل ایجاد سرویس Xbox Game Pass ادامه داد. طبق اسناد، سرویس اشتراک ایکس باکس برای رقابت با سونی و «بازنده شدن در جنگ کنسول» ایجاد شده است. در این سند، مایکروسافت رسما به شکست خود در رقابت با سونی در نسل هشتم اعتراف کرده و معتقد است که خرید اکتیویژن بلیزارد انحصاری در صنعت بازی ایجاد نمی کند. بلکه با وجود اکتیویژن، این شرکت همچنان سومین شرکت بزرگ بازی سازی در زمینه کسب درآمد محسوب می شود.

ردموند اضافه کرد که GamePass برای رقابت با سایر سرویس‌های استریم محتوا ایجاد نشده است، بلکه برای مقابله رسمی با مدل تجاری خرید برای بازی سونی ساخته شده است. مایکروسافت می گوید که سونی توانسته است این مدل تجاری را به درستی اجرا کند و به موفقیت های بزرگی دست یابد. ایکس‌باکس سخت در تلاش است تا با تنظیم‌کننده‌های برزیل تماس بگیرد تا تأییدیه دریافت کند و نگرانی‌ها را برطرف کند.

منبع: TheGamer