منو سایت

فاینال فانتزی 16: هر آنچه که می دانیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فاینال فانتزی 16: هر آنچه که می دانیم

شش سال از آخرین قسمت اصلی سری نه چندان نهایی فاینال فانتزی می گذرد، که آن را به یکی از بزرگترین شکاف های بین بازی ها در تاریخ 35 ساله این سری تبدیل می کند – اگرچه به نظر می رسد این همه انتظار دلیل خوبی باشد. ما فقط یک تریلر برای Final Fantasy 16 داریم، اما آنچه که دیدیم باعث می‌شود بازی شبیه به یک حماسه فانتزی بالا به نظر برسد که عظمت عناوین قدیمی‌تر را با آخرین فناوری در بازی‌های جدیدتر ترکیب کرده است، که به ما امیدواری می‌دهد. ارزش صبر کردن را دارد

با این حال، با توجه به اینکه Summer Game Fest Live و تعداد زیادی نمایشگاه Not-E3 در گوشه و کنار است، به نظر می رسد که انتظار ما تقریباً به پایان رسیده است. در طول چند هفته آینده، انتظار داریم کمی بیشتر در مورد RPG مورد انتظار بشنویم – و حتی شاید تاریخ انتشار آن را نیز دریافت کنیم. تا آن زمان، این تنها چیزی است که تا کنون در مورد Final Fantasy 16 می دانیم.

شرحی ارائه نشده است

تاریخ انتشار

Final Fantasy 16 ممکن است تاریخ انتشار رسمی نداشته باشد، اما مصاحبه اخیر با تهیه کننده بازی، نائوکی یوشیدا، به نظر می رسد که بازی دیر یا زود عرضه می شود. در 5 می، یوشیدا به مجله UNIQLO گفت که بازی در حال نزدیک شدن به پایان توسعه خود است قبل از اینکه کمی بیشتر در مورد انتظارات طرفداران به اشتراک بگذارد.

یوشیدا به UNIQLO گفت: «ما اکنون در مراحل نهایی توسعه بازی جدید FF16 هستیم. «برخلاف یک بازی آنلاین که چندین بازیکن در آن حضور دارند، FF16 بر روی یک فرد تمرکز می کند، بنابراین وضعیت غوطه ور شدن در داستان متفاوت خواهد بود. من احساس می کنم که داستان بسیار عمیق خواهد بود.”

در مجموع، به نظر می رسد که FF16 در اواخر امسال عرضه شود. از این گذشته ، چندین سال است که در حال توسعه بوده است. علاوه بر این، تابستان گذشته یوشیدا تأیید کرد که تیم سازنده قبلاً فیلمنامه اصلی Final Fantasy 16 و همچنین بازیگران انگلیسی را تکمیل کرده است.

بستر، زمینه

مانند Final Fantasy 7 Remake، Final Fantasy 16 نیز برای مدتی محدود در انحصار پلی استیشن خواهد بود. برخلاف FF7 Remake، این یک نسل متقابل نخواهد بود، به این معنی که دارندگان PS4 باید برای بازی به PS5 سوئیچ کنند.

اسکوئر انیکس این خبر را در جریان تریلر فاش‌کننده بازی به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد: «محتوای زیر بر روی رایانه‌ای ضبط شده است که تجربه PS5 را شبیه‌سازی می‌کند»، قبل از افزودن آخرین ورودی به حماسه فاینال فانتزی، «نه [be] پس از عرضه PS5 برای مدت زمان محدودی روی پلتفرم های دیگر موجود است.

آیا بازی Final Fantasy 16 برای PC یا Xbox عرضه می شود؟

شاد باشید ای گیمرهای رایانه! این تریلر همچنین بیان می‌کند که بازی پس از پنجره انحصاری برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود، اگرچه در حال حاضر هیچ صحبتی در مورد مدت زمان ماندگاری آن وجود ندارد. اگر همان روند FF7 Remake را دنبال کنید، احتمالاً FF16 حدود یک سال و نیم پس از عرضه اولیه کنسول به رایانه تغییر خواهد کرد. چنین نخواهد بود هم با توجه به اینکه تعداد انگشت شماری از عناوین Final Fantasy در حال حاضر روی پلتفرم های Xbox وجود دارند، اگر FF16 در مقطعی به ایکس باکس بیاید، یک شگفتی بزرگ است.

تریلرها

اولین تریلر بازی FF16 «بیداری» نام دارد و چهار دقیقه تاریخچه، کات سین و گیم پلی را ارائه می دهد. همچنین دارای یک تم هماهنگ شده قدرتمند با چند لمس Final Fantasy، مانند نماد کریستال Prelude است. اگر بخواهیم حدس بزنیم، کمی شبیه کار آهنگساز Masayoshi Soken در FFXIV: Heavensward است.

پشت صحنه

علاوه بر تریلر دقیق رونمایی، اسکوئر انیکس همچنین یک وب سایت رسمی با بینش عمیق از دنیای جدید و شخصیت های FF16 راه اندازی کرده است تا شروع به درک پس زمینه کند. چیزی که در مورد این رکورد قابل توجه است، به ویژه این است که توسط Creative Business Unit III در حال توسعه است – که نام نه چندان پر زرق و برق بخش پشت MMORPG Final Fantasy XIV باورنکردنی است. با توجه به اینکه نائوکی یوشیدا تولید FF16 را رهبری می‌کند – او تیم را در پشت تولد دوباره FFXIV رهبری می‌کند و به رهبری MMO ادامه می‌دهد، که همچنان پیشرفت می‌کند و بالاترین سطح در داستان‌گویی بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود. خود FF16 توسط هیروشی تاکای کارگردانی شد که سابقه طولانی با Final Fantasy و Square Enix دارد و حتی بخشی از توسعه راه‌اندازی مجدد FFXIV بود.

داستان تا اینجا

از آنچه که از تریلر و وب سایت رسمی می توانیم بگوییم، درگیری بین پادشاهی ها (عمدتاً ملل) در دنیای Valisthea و مجموعه ای از درام های سیاسی وجود دارد، اما همچنین تمرکز بر Dominants. Domnants معدود افراد خاصی هستند که می توانند بر قدرت Eikons تسلط یابند، که در دنیای FF16 (و FFXIV) جوایز نامیده می شوند.

به نظر می رسد که شما در حال گذراندن دو بازه زمانی جداگانه در تاریخ FF16 هستید که می توانید از تکامل شخصیت اصلی کلایو راسفیلد از یک مرد جوان زیبا با مدل موی زیبا گرفته تا یک کهنه سرباز خاکستری با ریش لاغر و زخمی خالکوبی شده را مشاهده کنید. در چهره او در اواخر زندگی او پسر شاه دوک پادشاهی خود است و نیروهایی در نبرد با ایکون دارد، اما نه لزوماً خود Dominant. او قول داد از برادرش جاشوا، پسر جوانی که در تریلر حضور داشت، محافظت کند، که در عوض به عنوان غالب محاکمه شد. با این حال، همانطور که در تریلر نشان داده شده است، جاشوا نمی تواند Eikon خود را کنترل کند – او پس از تماشای کشته شدن شخصی که احتمالاً مهم است درست جلوی چشمانش، فینیکس را احضار می کند. این وقایع توسط نبرد بین فینیکس و Ifrit محدود می‌شوند، که ممکن است تراژدی (در نمایه‌های رسمی شخصیت‌ها ذکر شده) باشد که Clive را در FF16 هدایت می‌کند.

شخصیت دیگری که در تریلر دیده می شود جیل واریک است. او دختر جوان با موهای خاکستری است که جاشوا را همراهی می کند. می گویند زندگی پیچیده ای دارد و از رشته دیگری می آید. او اساسا توسط Rosfields پذیرفته شد و به عنوان یک واسطه بین کشورهای متخاصم عمل کرد. گفته می شود که او یکی از افراد مورد اعتماد کلایو و جاشوا است.

شرحی ارائه نشده است

در سرتاسر تریلر، شخصیت‌های دیگری را در نبرد و مکالمات در مورد تحولات سیاسی می‌بینید که به نظر می‌رسد به جنگ در Wallistea دامن می‌زند. شما دیگران را می بینید نمادین Aacon هایی مانند Shiva و Titan در میدان جنگ استفاده می شوند. به نظر می رسد که Eikons و Dominants به عنوان یک پسوند شبیه به سلاح های جنگی قدرتمندی هستند که توازن قدرت بین پادشاهی های Valisthea را تغییر می دهند. همچنین نبردی در برابر یک اژدهای زره ​​پوش با نیزه وجود دارد که گفته می شود افعی امپراتوری است که شخصیت ها را تکان می دهد – یکی دیگر از بخش های اصلی سریال.

دنیای FF16 نیز حول Mothercrystals می چرخد، که گفته می شود زمین را با اتر (بیشتر جادو) برکت می دهد. اما نیروی مخربی به نام The Blight نیز در حال سیل در جهان است. شایان ذکر است که شعار FF16 این است که “میراث کریستال ها به اندازه کافی تاریخ ما را شکل داده است”. ما مطمئن نیستیم که این به چه معناست، اما تحریک آمیز است و ممکن است مربوط به اتفاقی باشد که با Wallistea در حال رخ دادن است.

آنچه که لوگو می تواند به ما بگوید

ما همیشه می‌توانیم روی هنرمند Yoshitaka Amano حساب کنیم تا یک لوگوی جدید برای هر Final Fantasy ایجاد کند، که چیزی در مورد تاریخچه بازی به ما می‌گوید. در مورد لوگوی FF16، نشان دهنده Ifrit و Phoenix رو در رو در نبردی است که نبردی است که تریلر را به پایان می رساند. با ایفریت به عنوان حریف کلیدی و فینیکس نماد رازفیلدها، به نظر می‌رسد که این درگیری محوری بازی است. همچنین به نظر می‌رسد که Eikons در نحوه عملکرد دنیای FF16، بیشتر از بازی‌های Final Fantasy قبلی، کلیدی است.

شرحی ارائه نشده است

گیم پلی

از تکه‌های گیم‌پلی موجود در تریلر، FF16 دارای یک سیستم رزمی سبک اکشن RPG است و به نظر می‌رسد شباهت‌هایی با FF15 و FF7 Remake دارد. کلایو می‌تواند گلوله‌های آتشین پرتاب کند، با شمشیر و توانایی‌های شبیه به تغییر شکل خود در فاصله نزدیک درگیر شود و از نیروهای متعددی استفاده کند که به نظر می‌رسد مربوط به ایکون‌ها هستند (که با مشت سنگی که در نبرد علیه اژدها نامیده می‌شود مشخص شده است).

هیچ عنصر UI یا HUD نشان داده نشد، بنابراین نمی‌توان گفت که آیا و چگونه شامل بخش‌هایی از سیستم نمادین ATB (نبرد زمان فعال) سری، نحوه کار این طلسم یا حتی نحوه عملکرد رویدادهای رزمی می‌شود یا خیر. ما همچنین Clive را فقط در عمل دیده‌ایم، بنابراین مطمئن نیستیم که آیا یک سیستم حزبی وجود دارد یا چگونه کار می‌کند (در صورت وجود).

ریوتا سوزوکی که طراح مبارزاتی برای Devil May Cry 5 و Dragon’s Dogma بود، نبرد FF16 را کارگردانی می کند که می تواند به چیزی بسیار هیجان انگیز منجر شود. و علیرغم تمرکز مجدد روی اکشن، تهیه کننده Naoki Yoshida خاطرنشان کرد که این رویکرد جدید به قیمت تاریخ بازی تمام نخواهد شد.

نحوه سفارش از قبل

متاسفم مردم برای شروع پیش‌سفارش‌ها باید کمی بیشتر منتظر بمانید، اما مطمئن باشید که در صورت انجام آنها به شما اطلاع خواهیم داد.