منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • فایل‌های مرد عنکبوتی برنامه راه‌اندازی بازی‌های رایانه شخصی سونی را اعلام می‌کند

فایل‌های مرد عنکبوتی برنامه راه‌اندازی بازی‌های رایانه شخصی سونی را اعلام می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
فایل‌های مرد عنکبوتی برنامه راه‌اندازی بازی‌های رایانه شخصی سونی را اعلام می‌کند

انتشار بازی Spider-Man برای کامپیوتر و امکان جستجو در فایل های بازی سرنخ های زیادی را در اختیار طرفداران قرار داد. از یک طرف حالت co-op فاش شد و امکان حضور آنلاین در Spider-Man 2 را افزایش داد و از طرف دیگر سرنخ هایی از برنامه راه اندازی بازی PC سونی پیدا شد. در فایل‌ها اشاره‌ای به لانچر رایانه‌های شخصی پلی‌استیشن وجود دارد و به نظر می‌رسد سونی در حال آماده شدن برای انتشار بازی‌های بعدی مستقل از Steam و فروشگاه Epic Games است.

سونی در سال های اخیر آرام آرام وارد عرصه انتشار بازی های کامپیوتری شده است. بازی های انحصاری مانند God of War موفقیت های بزرگی را به خود اختصاص داده اند و عناوین دیگری مانند Uncharted نیز در راه هستند. آخرین اخبار بازی حاکی از تلاش همه جانبه سونی در انتشار بازی های رایانه شخصی است و نکاتی از یک لانچر اختصاصی فاش شده است. لانچر PC PlayStation احتمالاً یک پلتفرم راه اندازی بازی سونی است که ویژگی هایی مانند اتصال یک حساب PSN را فعال می کند.

بازی های رایانه شخصی سونی در حال حاضر از طریق استیم و فروشگاه اپیک گیمز منتشر می شوند. اما به نظر می رسد سونی قصد دارد لانچر رایانه شخصی خود مانند Activision و Bethesda را راه اندازی کند. اکتیویژن مدت زیادی است که بازی های خود را از طریق Battlenet به فروش می رساند و علاقه ای به انتشار بازی در استیم ندارد. لازم به ذکر است که این روند با انتشار Modern Warfare II در استیم تغییر خواهد کرد. همچنین شایعه شده است که سونی در حال آماده سازی یک لانچر اختصاصی رایانه شخصی است.

لانچر بازی PC Spider-Man سونی

لانچر بازی کامپیوتر سونی

یوبی‌سافت همچنین از Ubisoft Connect استفاده می‌کند که یک نمایه کاربری مجزا از سایر لانچرها برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها ارائه می‌کند. انتشار بازی های یوبی سافت بر روی استیم ادامه دارد. اما برای راه اندازی آنها باید به یک استارت مخصوص متصل شود. سونی همچنین به دنبال تکرار این فرآیند برای بازی های رایانه شخصی پلی استیشن است. اگر این شایعه درست باشد، نیاز به یک حساب کاربری PSN تبدیل به یک نیاز خواهد شد. با پیوند دادن حساب، بازیکنان می توانند تروفی ها را دریافت کنند و فایل ذخیره بازی را بارگذاری کنند و دیگر نیازی به استفاده از Steam برای این کار ندارند.

مایکروسافت فرآیند مشابهی را برای بازی های خود پیاده سازی کرده است. اتصال به ایکس باکس لایو برای بازی های ایکس باکس ضروری است و با توجه به تعداد فزاینده بازی های سونی بر روی رایانه شخصی، ارائه لانچر منطقی است. این شرکت مدتی پیش برند رایانه های شخصی پلی استیشن را راه اندازی کرد و همچنین قصد دارد بازی های انحصاری رایانه های شخصی را نیز عرضه کند. مهمترین نکته در ارائه نرم افزار لانچر بازی کامپیوتر سونی افزایش درآمد است. استیم 30 درصد از سود فروش بازی ها را به دست می آورد و سونی نمی خواهد درآمد خود را با ولوو تقسیم کند.

نیک بیکر، افشاگر مشهور، برنامه راه‌اندازی برای رایانه‌های شخصی پلی‌استیشن را در فوریه امسال اعلام کرد و ویژگی‌های بیشتری از طریق آن فعال خواهد شد. نطر شما چی هست؟

منبع: PCGAMER