منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • عملکرد گرافیکی کنسول Xbox Series S در آپدیت جدید بهبود یافته است

عملکرد گرافیکی کنسول Xbox Series S در آپدیت جدید بهبود یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عملکرد گرافیکی کنسول Xbox Series S در آپدیت جدید بهبود یافته است

مایکروسافت در حال ایجاد تغییرات اساسی در رم است کنسول Xbox Series S و نحوه استفاده از حافظه برای بهبود عملکرد گرافیکی. کیت برنامه نویس Xbox Series S به روز رسانی بزرگی دریافت کرده است که صدها مگابایت حافظه اضافی کنسول را برای بازی ها آزاد می کند و از این حافظه برای بهبود عملکرد استفاده می شود. گرافیک Xbox Series S استفاده خواهد شد.

توسعه دهندگانی که آپدیت جدید را دریافت کرده اند تغییرات جدیدی را گزارش کرده اند. The Verge ادعا می کند که توسعه دهندگان کنترل بیشتری بر حافظه کنسول خواهند داشت و می توانند عملکرد گرافیکی را با نزدیک شدن به حافظه کامل خود بهبود بخشند. برای بهبود کنسول سری ایکس باکس مدل اقتصادی نسل جدید مایکروسافت است که برای اجرای بازی ها با رزولوشن فول اچ دی و 1440p طراحی شده و نسبت به پرچمدار این نسل یعنی ایکس باکس سری ایکس قدرت کمتری دارد.

لازم به ذکر است که پردازنده دو کنسول جدید مایکروسافت یکسان است; اما از کارت گرافیک ضعیف تری استفاده شده و مقدار رم آن 10 گیگابایت است که برای بازی های جدید چندان مناسب نیست. البته این کنسول نشان داده که تمامی بازی ها را بدون مشکل اجرا می کند. به‌روزرسانی جدید امکان آدرس‌دهی گرافیک مجازی سریع‌تر و پردازش سریع‌تر بازی را فراهم می‌کند. این تغییر به لطف فناوری مدیریت حافظه پیشرفته مایکروسافت انجام شده است که عملکرد گرافیکی Xbox Series S را بدون تأثیر منفی بهبود می بخشد. لازم به ذکر است که این حافظه از قبل برای استفاده سیستم رزرو شده است.

گرافیک Xbox Series S

گرافیک پیشرفته Xbox Series S

Digital Foundry Group در اوایل سال جاری گزارش داد که تعدادی از توسعه دهندگان در بهینه سازی بازی ها برای سخت افزار Xbox Series S دچار مشکل شده اند.در عین حال، بازی Forza Horizon 5 از قدرت این کنسول به خوبی استفاده می کند و جلوه های بصری منحصر به فردی را به نمایش می گذارد. این نشان می دهد که شناخت سخت افزار آن کنسول می تواند در ارائه کیفیت بهتر موثر باشد. محبوبیت Xbox Series S به لطف قیمت مناسب در جمعه سیاه سال گذشته ثابت شد و فروش این کنسول باعث شد تا نسل جدید ایکس باکس شروع خوبی داشته باشد.

مایکروسافت تغییرات مهمی در عملکرد کنسول سری ایکس باکس ایجاد کرده است و به روز رسانی جدید باید زمان روشن کردن سری ایکس باکس را حدود پنج ثانیه کاهش دهد. روند بهینه سازی ادامه دارد. اما در ظاهر داشبورد کنسول تغییری ایجاد نشده است. توسعه دهندگان در حال حاضر بر رفع اشکالات و مشکلات داشبورد فعلی تمرکز کرده اند. این تغییر به رم های Xbox Series S نیز تعمیم داده شده است و انتظار می رود عملکرد کنسول در هنگام پردازش بازی ها بهبود یابد. لازم به ذکر است که از 10 گیگابایت رم تنها 8 گیگابایت در اختیار بازی سازان قرار دارد که رقم مناسبی برای نسل جدید نیست.

منبع: VGC