منو سایت

عرضه پلی استیشن وی آر ۲ به سال ۲۰۲۳ موکول شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عرضه پلی استیشن وی آر ۲ به سال ۲۰۲۳ موکول شد

طبق آخرین اخبار بازی و آخرین گزارش ها، عرضه هدفون واقعیت مجازی پلی استیشن VR2 به سال آینده موکول شده است. سونی در اوایل سال جاری در یک رویداد زنده از هدفون پلی استیشن VR2 رونمایی کرد و اخیراً از ظاهر این هدفون رونمایی کرد. همانطور که شایعاتی مبنی بر وجود یک رویداد زنده با تمرکز بر هدفون منتشر شد. یک تحلیلگر کهنه کار در صنعت بازی نظر متفاوتی دارد.

به گزارش پارسی گیم، طرفداران سونی منتظر عرضه پلی استیشن وی آر 2 بودند و مدت هاست که بازی های جدیدی را با این گوشی پیشرفته تجربه می کنند. اما این افراد بهتر است کمی بیشتر صبر کنند. به گفته راس یانگ، مدیر عامل شرکت مشاوره تامین عرضه (DSCC)، سونی امسال نمی تواند هدفون پلی استیشن VR2 را عرضه کند. سونی تاریخ عرضه این گوشی را مشخص نکرد و تا زمانی که گزارش های اولیه اعلام کرد این محصول در پایان سال وارد بازار خواهد شد. گزارش جدید چیز دیگری می گوید.

پلی استیشن VR2

عرضه پلی استیشن VR2 در سال آینده

راس یانگ به تحلیل فروش صفحه نمایش های واقعیت مجازی پرداخت و گفت که فروش این پنل ها در سال 2022 بیش از 50 درصد افزایش می یابد و با وجود کاهش سرعت محصولات اپل و سونی، تقاضا برای آنها همچنان بالاست. مدتی پیش شایعه ای مبنی بر موکول شدن عرضه پلی استیشن وی آر ۲ به سال ۲۰۲۳ منتشر شد و این شایعه با صحبت های راس یانگ همخوانی دارد.

واضح ترین دلیل کاهش سرعت هدفون کمبود جهانی تراشه است و بحران پس از تاج و تخت تأثیر چشمگیری بر عرضه و تقاضا داشته است. مدیران انویدیا و اینتل به کمبود مداوم تراشه ها در ماه های اخیر اشاره کرده اند که فروش پلی استیشن 5 را با مشکل مواجه کرده است.

در حالی که فروش پلی استیشن 5 همچنان در بالاترین حد خود قرار دارد. اما کمبود تراشه تأثیر زیادی بر عرضه محصول داشته است و یافتن کنسول بازی در فروشگاه های بزرگ به یک کار دشوار تبدیل شده است. اکثر نمایندگی ها با خرید و فروش کنسول های سونی و مایکروسافت درآمد کسب می کنند و همین امر باعث می شود تا خرید کنسول جدید دشوار شود.

هدفون PSVR2 نسبت به مدل قبلی پیشرفت چشمگیری داشته و سونی از فناوری‌های مختلفی از جمله لنزها و دریچه‌های با وضوح بالا استفاده می‌کند.

منبع: DualShockers