منو سایت

عدم استقبال بازیکنان از نسخه PC بازی Sackboy: A Big Adventure

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
عدم استقبال بازیکنان از نسخه PC بازی Sackboy: A Big Adventure

پس از موفقیت بازی های انحصاری سونی مانند God of War 2018 و Horizon Zero Dawn، سونی تصمیم گرفت با یک بازی انحصاری دیگر به موفقیت خود ادامه دهد، اما انتشار سری جدید Sackboy، Sackboy: A Big Adventure، آنطور که باید باشد و نمی تواند باشد. مورد استقبال هواداران قرار گرفت.

طبق آخرین اخبار منتشر شده در مورد بازی، طبق داده های استیم می توان گفت که Sackboy: A Big Adventure شروعی نسبتا ضعیف بر روی پلتفرم PC داشته است. همچنین طبق گزارش وب سایت مستقل SteamDB، از زمان انتشار بازی در 27 اکتبر، حداکثر 610 بازیکن به طور همزمان این بازی را انجام داده اند. اگرچه لازم به ذکر است که سری بازی های LittleBigPlanet معمولا جزو بازی های پرفروش سونی نبوده اند و شاید وجود این رقم در رایانه شخصی منطقی باشد. با این حال، این بازی با مجموع 386 بازیکن همزمان در رتبه 863 قرار دارد.

  • بهترین بازی های پلی استیشن 5

در مقایسه با سایر بازی های انحصاری رایانه های شخصی پلی استیشن، Horizon Zero Dawn با حدود 56000 بازیکن و Spider-Man نزدیک به 66000 بازیکن راه اندازی شد.در این بین God of War حدود 73000 بازیکن و Days Gone 27000 بازیکن جذب کردند. علاوه بر این، Uncharted: Legacy of Thieves Collection که تنها چند هفته است برای رایانه های شخصی منتشر شده است، ضعیف ترین انحصاری پلی استیشن در Steam با حداکثر 10851 بازیکن همزمان بود، عنوانی که اکنون به Sackboy: A Big Adventure داده شده است.

Sackboy: Big Adventure Game

پرتاب ناموفق Sackboy: A Big Adventure

واضح است که بازی Sackboy نتوانست توجه طرفداران را به خود جلب کند و در مقایسه با سایر بازی های انحصاری پلی استیشن برای رایانه های شخصی، گیمرهای کمتری علاقه مند به تجربه Sackboy: A Big Adventure هستند. پلتفرم‌های سه بعدی معمولاً در بین بازی‌های رایانه شخصی حضور چشمگیری ندارند و Sek Boy بعید است که این روند را تغییر دهد.

یکی دیگر از احتمالات موفق نشدن این بازی این است که رقابت بین انتشار بازی های مختلف در این ماه بسیار بالاست و با انتشار بازی محبوب Call of Duty: Modern Warfare 2 که احتمالا به یکی از پرفروش ترین ها تبدیل خواهد شد. بازی های چند ماه آینده

برخی دیگر دلیل عدم موفقیت این بازی را عدم بازاریابی مناسب سونی برای آثار تازه منتشر شده خود مانند Sek Boy و Uncharted می دانند. بر اساس اطلاعات دریافتی، سونی در حال افزایش ارائه بازی های خود بر روی پلتفرم PC است. بازی Spider-Man Miles Morales در ماه نوامبر منتشر خواهد شد و نسخه PC بازی Returnal نیز احتمالا در آینده تایید و برای آن پلتفرم منتشر خواهد شد. علاوه بر این، جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن در ماه می گفت که سونی قصد دارد تا سال 2025 نیمی از بازی های انحصاری و سالانه خود را بر روی پلتفرم های رایانه شخصی و موبایل منتشر کند.

منبع: Gamerant