منو سایت

طرفداران سونی از بسته رسمی پلی استیشن 5 راضی نیستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
طرفداران سونی از بسته رسمی پلی استیشن 5 راضی نیستند

بسته را پیدا کنید پلی استیشن 5 در مغازه ها کار سختی نیست و اکثر خرده فروشان ظاهر کنسول را تغییر داده و بسته ای از آن ساخته اند. نبود بسته رسمی باعث شده تا بسیاری از افراد ظاهر کنسول و دسته را تغییر دهند و حالا با گذشت حدود یک سال و نیم از عرضه آن، بسته رسمی PS5 با موضوع Horizon Forbidden West منتشر شده است. طرفداران سونی از قیمت و امکانات این پکیج راضی نیستند.

به گزارش پارسی گیم، پلی استیشن دایرکت نسخه های جدید کنسول PS5 را لیست کرده است. این نسخه با پکیج Horizon Forbidden West به فروش می رسد. مدتی است که در انگلستان عرضه شده است و قیمت آن 550 دلار است. این اولین بار است که یک خرده فروش آمریکایی بسته پلی استیشن 5 را برای فروش آماده می کند.

شایان ذکر است که بسته پلی استیشن 5 هنوز برای فروش جهانی آماده نیست، بلکه فقط آنهایی که در سایت PS Direct که عرضه کننده کنسول در ایالات متحده است، ثبت نام می کنند. نسخه جدید برای خرید در دسترس خواهد بود. از آنجایی که صفحه نمایش کنسول در فروشگاه ساخته شده است، به زودی امکان فروش آن وجود خواهد داشت. این اولین مجموعه رسمی از کنسول های سونی است که با جعبه و دیسک بازی متفاوت به فروش می رسد.

بسته پلی استیشن 5

انتقاد از بسته پلی استیشن 5

نسخه استاندارد یا دیسکی پلی استیشن 5 550 دلار قیمت دارد. نسخه دیجیتال آن نیز با قیمت 450 دلار به فروش می رسد. با خرید این کنسول می توانید بازی Horizon Forbidden West را با قیمت 20 دلار ارزانتر دریافت کنید. البته خرید این پکیج کار آسانی نخواهد بود و به نظر می رسد تامین کنندگان آماده خرید تمامی بسته ها در همان دقایق اولیه فروش هستند.

لازم به ذکر است که این بسته به همراه دیسک بازی ارائه نمی شود و فقط کد فعال سازی در اختیار خریدار می باشد. خریدار باید با وارد کردن کد در فروشگاه پلی استیشن بازی را فعال کند. بسته جدید ظاهر کنسول را تغییر نمی دهد و فقط دستگاه با کد فعال سازی فروخته می شود. این رویه انتقادات مختلفی را علیه سونی برانگیخته است. برخی می نویسند که این بسته تنها 20 دلار با نسخه اصلی تفاوت دارد، در حالی که دیسک کنسول بازی را می توان با این قیمت خریداری کرد. Wario64 در توییتر نوشت: “امیدوارم سونی بعداً آن 20 دلار را پس ندهد.”

درج کد فعال سازی بسته دیسک پلی استیشن 5 نیز تصمیم عجیبی است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد دیسک های بازی را با همان قیمت خریداری کنند و ارزش خرید این بسته را دست کم بگیرند. انتشار بسته Horizon Forbidden West بر روی کنسول PS5 در انگلستان، فروش بازی را افزایش داد و در جدول هفتگی قرار گرفت.

منبع: GameSpot