منو سایت

طراح کنسول پلی استیشن 5 بازنشسته شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
طراح کنسول پلی استیشن 5 بازنشسته شد

آقای ماسایوشی ایتوماسایاسو ایتو) معاون اجرایی مهندسی سخت افزار و عملیات بخش سرگرمی سونی انترتینمنت پس از 36 سال همکاری و حضور با سونی در تاریخ 1 اکتبر (9 مهر) رسماً بازنشسته می شود. ماسایوشی ایتو در واقع به عنوان مهندس ارشد و طراح پلی استیشن 5 مشخص است که او ابتدا در سال 1986 به عنوان مهندس سخت افزار به پلی استیشن پیوست و سپس در سال 2000 به بخش کنسول رفت.

ماسایوشی ایتو به خاطر طراحی و توسعه کنسول‌هایی مانند پلی‌استیشن 5، پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 3 مشهور است. او برای اولین بار در سال 1986 به عنوان مهندس تجهیزات صوتی وسایل نقلیه به سونی ملحق شد و با تلاش و پشتکار سخت توانست به موفقیت برسد. و پیشرفت قابل توجهی در بخش خود، که منجر به دو سال بعد، درست زمانی که کنسول پلی استیشن 2 به فروش رسید، به بخش کنسول منتقل شد. او که اکنون 60 سال سن دارد، به عنوان یک فرد تاثیرگذار و طراح در پلی استیشن، به دلیل بازنشستگی، آن شرکت را ترک خواهد کرد. علاوه بر این، در مارس 2023، او به عنوان مشاور برای تیم توسعه سونی شروع به کار خواهد کرد.

ماسایاسو ایتو، طراح پلی استیشن

بازنشستگی طراح پلی استیشن

ایتو ابتدا روی تعدادی تجهیزات جانبی از جمله نمایشگرهای LCD پلی استیشن کار کرد و سپس طراح اصلی چندین کنسول پلی استیشن شد. او به عنوان طراح اصلی پلی استیشن 5، کار روی پلی استیشن 5 را با آخرین ویژگی ها و سیستم های سونی به پایان رساند. البته باید گفت که ایتو معروف ترین و تنها طراح پلی استیشن و افرادی مانند مارک سرنی و کن کوتاراگی در این مسیر با او همکاری کردند. اما حضور و نفوذ ایتو در این عرصه را نمی توان دست کم گرفت. شاید بدون توجه او به جزئیات و گردش کار خط پلی استیشن، آنها این نوآوری ها و پیشرفت ها را در فناوری خود نمی دیدند.

توسعه کنسول های PS4 و PS3 توسط Masayoshi Ito بسیار موفق بود و بیش از 117 میلیون واحد فروخت. لازم به ذکر است که او از سال 2015 بر پلی استیشن 5 نظارت داشته است و علاوه بر کنسول های پرچمدار سونی، در بسیاری از نسخه های سخت افزاری قابل توجه دیگر پلی استیشن مشارکت داشته است. چرا که هدست هایی مانند PSP، PS4 Pro و PSVR ساخته است که می توان آن را از دیگر نکات مهم دانست. نظر شما در مورد آن چیست، می توانید آن را با ما در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer