منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • طبق گزارش ها، ایکس باکس یک قرارداد انحصاری ساخت بازی مارول را رد کرد

طبق گزارش ها، ایکس باکس یک قرارداد انحصاری ساخت بازی مارول را رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
طبق گزارش ها، ایکس باکس یک قرارداد انحصاری ساخت بازی مارول را رد کرد

طبق گزارش ها، ایکس باکس یک قرارداد انحصاری ساخت بازی مارول را رد کرد

به گفته جی اونگ، معاون اجرایی و مدیرعامل مارول گیمز، Spider-Man تقریباً انحصاری ایکس باکس بود، زیرا مارول گیمز می خواست در سال 2010 قرارداد مجوز جدیدی را امضا کند.

در گزیده‌ای از کتاب «تاریخ نهایی بازی‌های ویدیویی جلد 2» (از طریق ResetEra و VGC) اثر استفان ال کنت در سال 2021، Ong به جزئیات این موضوع اشاره می‌کند که چگونه بازی‌های مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز اکتیویژن باعث نارضایتی مارول گیمز از کیفیت کلی‌شان شده است. هر دو شرکت با پایان دادن به آن موافقت کردند. قرارداد مجوز با مارول در سال 2014.

در حال پخش: مقایسه بازی Marvel’s Spider-Man PS4 در مقابل PS5

پس از اینکه Activision از مارول پرسید که وقتی حقوق IP بازی ویدیویی بازیابی شود، مارول چه خواهد کرد، او گفت که “خانه بهتری” برای آنها پیدا خواهد کرد، که Activision پاسخ داد: “موفق باشید در پیدا کردن تک شاخ خود”، به گفته Ong.

Marvel Games سپس به مایکروسافت رفت تا ببیند آیا می‌توان قرارداد مشارکت انحصاری را منعقد کرد یا خیر، اما مایکروسافت این پیشنهاد را ارائه کرد زیرا بیشتر نگران تمرکز روی آدرس‌های IP خود بود. سونی بیشتر علاقه مند به کسب حقوق بازی ویدئویی Spider-Man IP بود و پیشنهاد آن برای توسعه یک تجربه AAA با یکی از “شریک های مهم” خود توسط Marvel Games پذیرفته شد.

مشخص شد که Insomniac Games این شریک حیاتی است و چند سال بعد Marvel’s Spider-Man برای نقدهای تحسین آمیز و فروش پرفروش منتشر شد. این بازی از سال 2018 تاکنون بیش از 20 میلیون نسخه فروخته است، در حالی که اسپین آف Marvel’s Spider-Man: Miles Morales از زمان عرضه در اواخر سال 2020، 6.5 میلیون نسخه دیگر فروخته است.

Marvel’s Spider-Man 2 در نمایشگاه PlayStation Showcase در سپتامبر 2021 معرفی شد و Insomniac نیز در حال کار بر روی بازی Wolverine است که گفته می شود تیره تر و بالغ تر است.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.