منو سایت

طالبان PUBG Mobile را به دلیل خشونت بیش از حد ممنوع کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
طالبان PUBG Mobile را به دلیل خشونت بیش از حد ممنوع کردند

در یک اعلامیه رسمی، حکومت طالبان دستور ممنوعیت این بازی را صادر کرد موبایل پاب جی به افغانستان صادر کرده است. طالبان می گویند PUBG عامل “تشویق خشونت” و “فریب دادن جوانان” است. طبق گزارش خاما پرس، PUBG در سه ماه آینده متوقف خواهد شد. این دستور در دیدار جدید وزیر ارتباطات افغانستان، مقامات اجرایی شرعی و امنیتی صادر شده است.

به گزارش پارسی گیم، ممنوعیت PUBG در فروردین ماه سال جاری از سوی طالبان اعلام شد اما جزئیات و نحوه مسدودسازی آن مشخص نشد. دستور رسمی ممنوعیت ادامه بازی PUBG در کشور صادر شده است و شرکت های مخابراتی افغانستان و ISP ها 90 روز فرصت دارند تا سرورهای بازی را مسدود کنند. بازی PUBG پس از مدت زمان مشخص شده در دسترس نخواهد بود. لازم به ذکر است که سفارش اخیر بر روی بازی PUBG Mobile و همچنین شبکه اشتراک ویدئو تیک توک تاثیر خواهد گذاشت که هر دو مسدود خواهند شد.

PUBG موبایل طالبان

PUBG Mobile و TikTok در افغانستان ممنوع شدند

دلیل مسدود شدن PUBG Mobile در افغانستان به دلیل ارائه محتوای خشونت آمیز است. هر دو اپلیکیشن PUBG Mobile و TikTok به دلیل “فریب دادن نسل جوان” و “اتلاف وقت مردم” مسدود شده اند. این بدان معناست که حکومت طالبان به هیچ برنامه و بازی‌ای که خشونت بیش از حد داشته باشد و محتوای آن با شریعت سازگار نباشد اجازه فعالیت نمی‌دهد و باید منتظر موج دیگری از مسدودسازی باشیم.

PUBG یک موفقیت بزرگ در افغانستان بوده است. گزارشی که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد نشان داد که بخش بزرگی از ترافیک اینترنت موبایل در کشور به PUBG Mobile اختصاص دارد. بیش از صد هزار بازیکن افغان به طور مداوم بازی می کردند. لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که PUBG در یک کشور ممنوع می شود. PUBG Mobile اجازه کار در چین را ندارد و نسخه جایگزین آن منتشر شده است. دولت هند همچنین اجازه اجرای PUBG را نمی دهد و بازی جایگزین به طور خاص برای بازیکنان آن کشور ساخته شده است.

ممنوعیت بازی موبایل PUBG یکی از اقدامات محدودکننده طالبان از زمان بازگشت به قدرت در سال گذشته است. این گروه بیش از 23 میلیون وب سایت را به دلیل “انتشار محتوای غیر اخلاقی” مسدود کرده است. خام پرس در پایان گزارش می گوید که بسیاری از کاربران افغان از ابزارهای دور زدن تحریم برای استفاده از اینترنت استفاده می کنند و از این طریق محدودیت ایجاد شده را دور می زنند. به نظر می رسد که گیمرهای افغان می توانند از ابزارهای مشابه برای دانلود PUBG Mobile استفاده کرده و آن را تجربه کنند. نطر شما چی هست

منبع: PCGAMER