منو سایت

سونی نگران عواقب مالکیت کالاف دوتی توسط مایکروسافت است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی نگران عواقب مالکیت کالاف دوتی توسط مایکروسافت است

سونی به ندرت نظرات خود را در مورد رقابت با سایر برندها از جمله مایکروسافت به اشتراک می گذارد. اما پاسخ ارسال شده به دولت برزیل؛ پلی استیشن نگران آینده است ندای وظیفه و فروش کنسول را نشان می دهد. مدیران سونی نسبت به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت محتاط هستند و معتقدند که Xbox می تواند انتخاب اصلی گیمرها هنگام خرید کنسول باشد.

برزیل مدام نظر شرکت های بزرگ را درباره نقل و انتقالات بزرگ می خواهد و سپس پاسخ کامل را منتشر می کند. پاسخ سونی به سوالات دولت برزیل نشان می دهد که آنها نگران آینده Duty Cycle هستند و معتقدند که ذهن گیمرها با خرید کنسول می تواند تغییر کند. سونی همچنین Call of Duty و Activision را تحسین می کند و می گوید که انتشار Call of Duty هر سال کار بسیار دشواری است که فقط Activision از عهده آن بر می آید.

پلی‌استیشن فرنچایز Call of Duty را یک بازی ضروری برای هر پلتفرمی می‌داند و آن را به‌عنوان یک بلاک‌باستر ممتاز می‌شناسد که رقیبی ندارد. سونی می گوید که طبق یک مطالعه در سال 2019، سری Call of Duty برای بازار سرگرمی بسیار مهم است و جزو ده برند محبوب در صنعت سرگرمی است. پلی استیشن این بازی را در کنار جنگ ستارگان، بازی تاج و تخت، هری پاتر و حتی ارباب حلقه ها قرار داده و معتقد است که محبوبیت این بازی می تواند بر تصمیم مصرف کنندگان برای خرید کنسول تاثیر بگذارد.

کیس وظیفه برای سونی پلی استیشن

نگرانی سونی در مورد آینده کالاف دوتی

علاوه بر این، سونی اضافه می کند که کالاف دیوتی رقیبی ندارد و هیچ بازی مشابهی نمی تواند به سطح خود برسد. این سری هر ساله جزو پرفروش ترین بازی ها بوده و در ده سال گذشته بی نظیر بوده است. مایکروسافت رسما اعلام کرد که بازی Call of Duty انحصاری نخواهد بود. اما این شرکت اعلام کرد که پس از طی مراحل قانونی می تواند نظر خود را تغییر دهد. البته عرضه کالاف دیوتی در پلی استیشن منبع درآمد خوبی به حساب می آید و ایکس باکس نشان داده است که هر بازی را در انحصار خود ندارد.

طبق قرارداد فعلی، بازی‌های Call of Duty Modern Warfare II و Warzone 2 همچنان برای پلی‌استیشن منتشر خواهند شد. اما مسابقات بعدی در هاله ای از عدم قطعیت است. انحصاری بودن این سری می تواند باعث افزایش فروش کنسول ایکس باکس و کاهش علاقه گیمرها به پلی استیشن شود و این مشکلی است که مدیران سونی نگران آن هستند. علاوه بر این سونی می نویسد که ارائه سرویسی مشابه Xbox Game Pass حدود 5 تا 6 سال زمان می برد و این سرویس توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند و رقابت با آن کار ساده ای نیست.

منبع: Eurogamer