منو سایت

سونی در نسخه انحصاری Metal Gear Solid 4 دخالتی نکرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی در نسخه انحصاری Metal Gear Solid 4 دخالتی نکرده است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، سونی هیچ تلاشی برای انتشار نسخه انحصاری Metal Gear Solid 4 بر روی کنسول پلی استیشن نکرده و در واقع هیدئو کوجیما تصمیم گرفته است که این اثر را در اختیار کاربران ایکس باکس قرار ندهد.

بسیاری از بازی های متال گیر به صورت انحصاری بر روی کنسول های پلی استیشن منتشر شده اند. به همین دلیل، بسیاری از بازیکنان معتقدند که این نتیجه همکاری سونی و کونامی است. اکنون گزارش هایی وجود دارد که این دیدگاه درست نیست. بر همین اساس، در قالب کتاب جدیدی از استفن ال کنت، نویسنده مشهور صنعت بازی های ویدیویی، مشخص شد که سونی حق انحصاری انتشار Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots را ندارد.

در کتاب جدید استفن ال کنت، تاریخ نهایی بازی‌های ویدیویی، جلد 2: نینتندو، سونی، مایکروسافت و نبرد میلیارد دلاری برای شکل دادن به بازی‌های مدرن، یکی از کارمندان سابق کوجیما پروداکشنز تایید کرد که هیدئو کوجیما علاقه‌مند به انتشار Metal Gear Solid 4 است. روی کنسول Xbox 360 پخش نشد.

رایان پایتون، یکی از اعضای سابق استودیو کوجیما پروداکشنز، می‌گوید: «اعتقاد غالب در کل صنعت بازی‌های ویدیویی این بود که سونی نسخه انحصاری Metal Gear Solid 4 را دریافت کرد. این باور درست نیست. اگر هیدئو کوجیما تصمیم می گرفت روی کنسول ایکس باکس 360 کار کند، بدون شک روسایش از او استقبال می کردند. اما او برای انجام این کار آماده نبود.»

ResetEra Media مرجعی است که رایان پایتون با مخاطبان خود در The Ultimate History of Video Games، جلد 2: Nintendo، Sony، Microsoft و The Battle for Billions of Dollars برای شکل دادن به بازی های مدرن به اشتراک گذاشته است. در نشریه مربوطه، کاربری به نام Rhaast اشاره کرده است که عدم عرضه Metal Gear Solid 4 بر روی Xbox 360 ربطی به ترجیحات شخصی هیدئو کوجیما ندارد و دلیل تصمیم وی محدودیت های سخت افزاری کنسول است.

متال گیر سالید 4 متال گیر سالید 4

استفاده از DVD یکی از دلایل عدم عرضه MGS بر روی Xbox 360 است

“متاسفم که بگویم نسخه Xbox منتشر نخواهد شد. زیرا نسخه Xbox 360 Metal Gear Solid 4 فروخته نشده است. برای توضیح این وضعیت باید بگویم که حجم داده های Metal Gear Solid 4 بسیار زیاد است.

در حالی که پلی استیشن 3 از دیسک های بلوری استفاده می کند، ایکس باکس 360 از دی وی دی استفاده می کند. دیسک های بلوری ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به دی وی دی ها دارند. بنابراین اگر هیدئو کوجیما نسخه Xbox 360 Metal Gear Solid 4 را عرضه می کرد، انتقال اطلاعات آن به این کنسول مشکلات زیادی را ایجاد می کرد.

متاسفانه امکان تجربه هیچ یک از بازی های کلاسیک Metal Gear بر روی کنسول های نسل فعلی و حتی قبل وجود ندارد. متال گیر سالید 2 و متال گیر سالید 3 به دلیل مجوز فیلم های تاریخی استفاده شده در سال گذشته از فروشگاه های دیجیتال حذف شده اند. Metal Gear Solid 4 نیز اخیراً PlayStation Now را ترک کرده است. کونامی اعلام کرده است که قصد دارد مجوز بازی های Metal Gear Solid 2 و Metal Gear Solid 3 را تمدید کند. همچنین می توانیم امیدوار باشیم که Metal Gear Solid 4 با راه اندازی سرویس جدید پلی استیشن پلاس و معرفی بازی های کلاسیک دوباره در دسترس قرار گیرد. سطح درجه یک این سرویس.

نظر شما در مورد نسخه انحصاری Metal Gear Solid 4 چیست؟ آیا آن را روی کنسول Xbox 360 منتشر نکردید، آیا شما را ناامید نکرد؟ آیا فکر می کنید اگر کاربران روی پلتفرم ایکس باکس عرضه شود از آن استقبال می کنند؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: The Gamer