منو سایت

سونی اولین تصاویر از رابط کاربری PSVR 2 را منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی اولین تصاویر از رابط کاربری PSVR 2 را منتشر کرد

اولین تصاویر رابط کاربری از شرکت سرگرمی تعاملی سونی هدست PSVR 2 منتشر شد و می‌توانیم نگاهی به سیستم‌های این هدست واقعیت مجازی و همچنین ویژگی‌های نرم‌افزاری آن بیندازیم. پلی استیشن از همان قابلیت های دیگر هدست های موجود در بازار برای ارتقای پلی استیشن VR 2 و تولید محصولی متفاوت با PSVR استفاده می کند.

طبق آخرین سخت افزار، هدست PSVR 2 از قابلیت دیدن محیط در هنگام مرور منو استفاده می کند. به عبارت دیگر وقتی در منوی اصلی هستید، محیط اطراف به صورت سیاه و سفید نمایش داده می شود. این هدست از دوربین های اختصاصی استفاده می کند که برای نمایش کنترلرها و همچنین حرکت در محیط بدون درآوردن هدست مفید هستند. به عبارت دیگر، شما می توانید در داخل اتاق حرکت کنید و همچنان اطراف را ببینید. این قابلیت به لطف دکمه عملکرد فیزیکی که رابط کاربری و مرکز کنترل هدفون را فعال می کند، محقق می شود.

مرکز کنترل نیز امکان ویرایش آیتم ها و فضای بازی را به کاربر می دهد. این ویژگی شباهت زیادی به هدست متا کوئست دارد و سونی از ویژگی های دیگر هدست ها استفاده کرده است. اگر هنگام بازی به دیوار اتاق نزدیک شوید و احتمال برخورد وجود داشته باشد. یک دیوار مجازی ظاهر می شود. تنظیمات هر جلسه بازی ذخیره می شود حتی اگر به اتاق دیگری بروید و بازی را ادامه دهید. تنظیمات منتقل شده را مشاهده خواهید کرد.

رابط کاربری PSVR 2

رابط کاربری PSVR 2

یکی دیگر از ویژگی های رابط کاربری هدست PSVR 2، ویژگی سینمایی آن است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که محتوای غیرواقعی معمولی مانند بازی های معمولی را در صفحه سینمای مجازی تماشا کنید. در این حالت می بینید که اجسام اندازه بزرگ تری دارند و در نتیجه تماشای فیلم یا ویدیو در این حالت تجربه ای سینمایی را در اختیار کاربر قرار می دهد. در این حالت محتوا با رزولوشن Full HD و HDR نمایش داده می شود و Soft Refresh 24-60 هرتز فعال خواهد بود. در این حالت نمی توانید محتوای 4K را تماشا کنید.

از سوی دیگر، حالت 4000 x 2040 با HDR برای بازی در نظر گرفته شده است و نرخ رفرش در این حالت بین 90 تا 120 هرتز خواهد بود. این کیفیت بصری عالی برای یک هدست VR است. از دیگر ویژگی های رابط کاربری PSVR 2 باید به این نکته اشاره کرد که امکان تعیین مرزهای اتاق بازی و همچنین امکان ضبط ویدیو از خود در حین استفاده از هدست وجود دارد. کاربران همچنین می توانند رابط کاربری PS5 را مشاهده کرده و کنسول خود را با هدست کنترل کنند.

در اردیبهشت ماه سال جاری سونی از عرضه 20 بازی با هدست پلی استیشن وی آر 2 خبر داد.سونی هزینه زیادی را برای جذب شرکا خرج کرد و استودیوهای مختلفی در حال توسعه بازی برای این دستگاه جدید هستند.

منبع: VGC