منو سایت

سونی انتشار این بازی را روی Xbox Game Pass مسدود کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی انتشار این بازی را روی Xbox Game Pass مسدود کرده است

مایکروسافت در پاسخی طولانی به ادعاهای سونی، این شرکت را به دخالت در خدمات اشتراک متهم کرد Xbox Game Pass ساخته شده است. ردموند می گوید که پلی استیشن با پرداخت پول به استودیوها و امضای قراردادهای انحصاری اجازه نمی دهد بازی روی Game Pass منتشر شود. این پاسخ پس از آن ارسال شد که سونی در مورد خرید Activision Blizzard نگرانی هایی را مطرح کرد و گفت که این معامله می تواند رقابت در صنعت بازی را مخدوش کند.

مایکروسافت در پاسخی طولانی به دولت برزیل، از رویکرد و نظرات سونی انتقاد کرد و گفت که آنها از انتشار پرونده Game Pass Duty بیم دارند. ایکس باکس همچنان سونی را به امضای قراردادهای انحصاری و جلوگیری از انتشار بازی ها در سرویس اشتراک Xbox Game Pass متهم می کند. آنها همچنین از انتشار انحصاری محتوای Call of Duty برای پلی استیشن انتقاد کردند و گفتند که با رویکرد کلی صنعت بازی مطابقت ندارد و فقط می‌خواهند با آن به ایکس باکس ضربه بزنند.

ردموند معتقد است که سونی می خواهد رشد خدمات اشتراک را خفه کند تا تسلط خود را در بازار انتشار بازی های دیجیتال حفظ کند. مدیران پلی استیشن برای انجام این کار به استودیوها پول پرداخت کرده اند تا بازی های آنها برای Game Pass منتشر نشود. مایکروسافت این را نوعی مانع خواند و اینکه سونی خود رقابت را نابود کرده است. اسناد لو رفته دادگاه اپیک و اپل فاش کرده است که پلی استیشن عمدا فروش بازی های شخص ثالث را در Game Pass مسدود می کند.

Sony Xbox Game Pass

پاسخ مایکروسافت به سونی

بقیه متن به دلایلی منتشر نشده است و ما نمی توانیم نظرات کلی مایکروسافت در مورد پاسخ سونی را بخوانیم. ایکس باکس در جای دیگری اشاره می کند که خدمات اشتراک بازی مدل کسب و کار آنها را مختل می کند. سونی در متن قبلی اعتراف کرد که رقابت با Game Pass آسان نیست و رسیدن به سطح این سرویس چندین سال طول می کشد. فرآیند خرید اکتیویژن بلیزارد در مراحل پایانی خود است و مایکروسافت می گوید خرید اکتیویژن به زودی نهایی خواهد شد. تنها گام باقی مانده، تصویب این معاهده توسط دولت ایالات متحده است.

از طرفی سونی می گوید که خرید اکتیویژن بلیزارد انتخاب گیمرها را هنگام خرید کنسول تغییر می دهد و Call of Duty یک بازی پریمیوم بسیار محبوب است که رقیبی ندارد. فیل اسپنسر می‌گوید فهرست‌های کارها در انحصار نخواهند بود، و پاسخ جدید بار دیگر آن را ثابت می‌کند. با این حال، بعداً مشخص شد که تنها سه بازی Call of Duty برای پلی استیشن منتشر می‌شوند و بقیه نمی‌توان اظهار نظر کرد.

منبع: VGC