منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • سونی از اضافه شدن بازی های انحصاری به پلی استیشن پلاس در هنگام عرضه رنج می برد

سونی از اضافه شدن بازی های انحصاری به پلی استیشن پلاس در هنگام عرضه رنج می برد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی از اضافه شدن بازی های انحصاری به پلی استیشن پلاس در هنگام عرضه رنج می برد

پس از مدت ها شایعات، بالاخره سونی سرویس جدید پلی استیشن پلاس را معرفی کرد. بسیاری از بازیکنان فکر می کردند که بازی های انحصاری پلتفرم پلی استیشن در روز انتشار به این سرویس اضافه خواهند شد. اما سونی قصد انجام این کار را ندارد. طبق آخرین اخبار منتشر شده در مورد این بازی، جیم رایان، مدیر عامل پلی استیشن گفته است که افزودن افکت های انحصاری به سرویس PS Plus در روز انتشار به آنها آسیب می رساند.

جیم رایان در مصاحبه ای با GamesIndustry.biz رویکرد سونی به سرویس جدید پلی استیشن پلاس را تشریح کرد. در بخشی از این مصاحبه از او خواسته شد تا در مسیری متفاوت از سرویس Xbox GamePas و عدم دسترسی مشترکین پلی استیشن پلاس به بازی های انحصاری در روز اول عرضه تغییر کند. جیم رایان در پاسخ به سوالی گفت: «این راهی نیست که ما در گذشته پیموده‌ایم». ما قصد نداریم این رویکرد را در سرویس جدید دنبال کنیم.»

مدیرعامل پلی استیشن گفت: «اگر این کار را با بازی های ساخته شده در استودیوهای پلی استیشن انجام دهیم، احساس می کنیم که چرخه را می شکنیم. در این صورت میزان سرمایه گذاری که باید روی استودیوهایمان انجام دهیم امکان پذیر نخواهد بود و فکر می کنم روی کیفیت بازی ها تاثیر منفی خواهد گذاشت که منجر به نارضایتی بازیکنان خواهد شد.

جیم رایان در مصاحبه ای با GamesIndustry.biz به تغییرات صنعت بازی های ویدیویی و جایگاه سونی در آن اشاره کرد. او با اشاره به نسخه PC بازی Horizon Zero Dawn و God of War گفت: چهار سال پیش کی فکر می کرد که بازی های انحصاری AAA و PlayStation روی رایانه های شخصی عرضه شوند. موفقیت تجاری زیادی داشتیم و توجه مخاطبان را به خود جلب کردیم. همه از این اقدامات راضی هستند و مشکلی با آن ندارند. «با نگاهی به چهار سال گذشته، به این نتیجه می‌رسم که هیچ‌کس چنین روزی را پیش‌بینی نکرده بود.

سرویس جدید پلی استیشن پلاس PS Plus

سرویس جدید پلی استیشن پلاس در سه سطح با مزایا در دسترس است

جیم رایان در پایان مصاحبه خود خاطرنشان کرد که هیچ یک از بخش های جدید سرویس پلی استیشن پلاس نهایی نیست. او گفت: «تمام آنچه امروز درباره آن صحبت کردم رویکردی است که در کوتاه مدت در پیش گرفته ایم. روش فعلی ما برای انتشار چندان منطقی به نظر نمی رسد. اما همانطور که همه ما می دانیم، در صنعت بازی های ویدیویی، همه چیز به سرعت در حال تغییر است.

سونی اخیراً سرویس‌های پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن جدید را برای ایجاد یک سرویس واحد به نام پلی‌استیشن پلاس جدید ترکیب کرده است. این سرویس در سه سطح با مزیت های متفاوت ارائه می شود. اولین سطح این سرویس که PlayStation Plus Essential نام دارد، در واقع سرویس فعلی PS Plus است. سطح دوم که PlayStation Plus Extra نام دارد، شامل 400 بازی پرچمدار برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 است. کامل ترین سطح خدمات پلی استیشن پلاس، پلی استیشن پلاس پریمیوم، نه تنها مزایای دو سطح قبلی را در خود جای داده، بلکه 340 بازی کلاسیک را نیز ارائه می کند. نسل های قبلی

نظر شما در مورد جیم رایان چیست؟ آیا امیدوارید در آینده بازی های انحصاری پلی استیشن در روز اول عرضه به سرویس PS Plus اضافه شوند؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle