منو سایت

سهامدار Activision Blizzard برای خرید مایکروسافت شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سهامدار Activision Blizzard برای خرید مایکروسافت شکایت کرده است

یکی از سهامداران Activision Blizzard از این شرکت در رابطه با پیشنهاد فروش ناشر Call of Duty به مایکروسافت به مبلغ 68.7 میلیارد دلار شکایت کرده است. بر اساس گزارش Polygon، سهامدار کایل واتسون اخیراً در کالیفرنیا شکایتی را تنظیم کرده است و وکلای آن ادعا می کنند که این پیشنهاد “به دلایل متعددی ناعادلانه است”.

از جمله اتهامات ذکر شده در شکایت واتسون این است که هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد به جای در نظر گرفتن آنچه ممکن است به نفع شرکت به عنوان یک کل باشد، تلاش می کند “مزایای قابل توجه و فوری” را از فروش پیشنهادی مایکروسافت به دست آورد.

این دادخواست همچنین ادعا می کند که بیانیه Activision Blizzard که در 18 فوریه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شده است، “به طور قابل ملاحظه ای گمراه کننده و ناقص” بوده است. همچنین گفته می شود که هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد “در راه اندازی کمیته مستقلی از مدیران بی علاقه برای مدیریت فرآیند فروش شکست خورده است”.

بیانیه 18 فوریه یک جدول زمانی بسیار مشخص را برای شکست این معامله تعیین کرد و حاوی افشاگری های بسیاری بود، از جمله اینکه چند شرکت دیگر سعی کردند اکتیویژن بلیزارد را بخرند و طبق گزارش ها، مدیر عامل بابی کوتیک، مبلغی را دریافت کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است که بیانیه وکالتنامه اکتیویژن بلیزارد در مورد این معامله “به طور قابل ملاحظه ای ناکافی است، و شاکی را از اطلاعات مورد نیاز برای اتخاذ تصمیمی هوشمندانه، آگاهانه و منطقی در مورد رای موافق به معامله پیشنهادی محروم می کند. قانون بورس».

مایکروسافت در حال خرید اکتیویژن بلیزارد است
مایکروسافت در حال خرید اکتیویژن بلیزارد است

واتسون از اکتیویژن بلیزارد می‌خواهد که بیانیه‌ی پراکسی جدیدی به SEC صادر کند، که آن نوع “ادعاهای نادرست” را که در سند اصلی ادعا شده است ندارد.

سخنگوی اکتیویژن بلیزارد به Polygon گفت: “ما با ادعاهای مطرح شده در این شکایت موافق نیستیم و مشتاقانه منتظر ارائه استدلال های خود به دادگاه هستیم.

دعوی دوم، پرونده در نیویورک، شامل دعاوی مشابه علیه Activision Blizzard است. این دعواها از نظر فرهنگ شرکتی و محل کار، جدا از مواردی است که اکتیویژن بلیزارد با آن مواجه است. بابی کوتیک، مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد، از جمله به اطلاع و پنهان کردن موارد آزار جنسی متهم شده است. او همچنین یک کارمند را تهدید به قتل کرده است.

قرارداد مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هنوز به پایان نرسیده است. کارشناسان می گویند علاوه بر همه مسائل مربوط به پرونده های سهامداران، این خرید با نظارت نظارتی مواجه خواهد شد، هرچند که انتظار می رود در پایان به تصویب برسد. اگر این اتفاق بیفتد، مایکروسافت مالک Activision Blizzard و تمام استودیوها و فرنچایزهای آن از جمله Call of Duty، Overwatch، Warcraft، Diablo و غیره خواهد بود.