منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • سناتورهای آمریکایی نگران مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد هستند

سناتورهای آمریکایی نگران مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سناتورهای آمریکایی نگران مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد هستند

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، تعدادی از سناتورهای آمریکایی از جمله برنی سندرز و الیزابت وارن در نامه ای به کمیسیون تجارت فدرال (FTC) نسبت به گنجاندن Activision Blizzard در زیرمجموعه های مایکروسافت ابراز نگرانی کرده اند.

مدتی پیش، مایکروسافت Activision Blizzard را به مبلغ 68.7 میلیارد دلار خریداری کرد. این قرارداد گران ترین قرارداد ملکی در تاریخ صنعت بازی های ویدیویی است. این همه IP های Activision Blizzard از جمله Call of Duty و Overwatch را به مایکروسافت می دهد.

در حالی که این برای بازیکنان هیجان انگیز است، اما با نهادهایی مانند کمیسیون تجارت فدرال مخالف است. FTC در حال حاضر در حال بررسی مالکیت مایکروسافت بر Activision Blizzard است. بر این اساس ممکن است قرارداد مالکیت شرکت اکتیویژن بلیزارد فسخ شود. سناتورهای دموکرات برنی سندرز، الیزابت وارن، کوری بوکر و شلدون کاخ سفید در نامه ای به لینا هان، رئیس کمیسیون تجارت فدرال، نامه های نگران کننده ای به مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد نوشتند.

سناتورها با اشاره به محیط کاری ناسالم ناشر Call of Duty، خواستار بررسی دقیق مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد شدند. وال استریت ژورنال اولین رسانه ای بود که در مورد اکتیویژن بلیزارد گزارش داد. پس از این گزارش، اکتیویژن بلیزارد اعلام کرد که مایکروسافت از اهداف و برنامه هایی برای بهبود شرایط کاری پشتیبانی می کند.

الیزابت وارن، برنی سندرز، کوری بوکر و شلدون کاخ سفید نامه هایی به رئیس کمیسیون تجارت فدرال نوشته اند. سناتورها از کمیسیون تجارت فدرال می خواهند که تأثیر مالکیت مایکروسافت بر تشدید خشونت جنسی، آزار و اذیت و رفتار تلافی جویانه در Activision را بررسی کند. یک قاضی ایالتی ایالات متحده اخیراً اعلام کرد که Activision Blizzard یک صندوق 18 میلیون دلاری ایجاد کرده است که برای بهبود شرایط کاری و جبران خسارت آسیب دیدگان استفاده می شود. اکتیویژن به تعدادی از پرونده ها رسیدگی می کند.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد اکتیویژن بلیزارد

بلیزارد، مدیرعامل اکتیویژن از شرایط ناسالم کاری آگاه بود

سناتورهای آمریکایی همچنین گفتند که نگران بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد هستند. او متهم به اطلاع رسانی و سرپوش گذاشتن بر موارد آزار و اذیت جنسی و سایر آزارها است. سناتورها نگران هستند که بابی کوتیک پس از مالکیت مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد در سمت خود باقی بماند. همچنین انتظار می رود که وی مبلغ زیادی را طبق مفاد قرارداد دریافت کند. گفته می شود که بابی کوتیک زمانی که قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد نهایی شود، شرکت را ترک می کند.

طبق قانون، ادغام بزرگ صنایع مختلف همیشه توسط دولت ایالات متحده در سیاست ضد انحصار در نظر گرفته می شود. بنابراین، همیشه این گزینه برای بررسی و لغو مالکیت مایکروسافت بر Activision Blizzard وجود دارد. اما سناتورهای آمریکایی نامه خود را خارج از نظارت دولت به کمیسیون تجارت فدرال ارسال کردند. بر اساس گزارش وال استریت، لینا هان، رئیس FTC، به طور خاص بررسی خواهد کرد که آیا مالکیت مایکروسافت بر Activision Blizzard “به طور قابل توجهی رقابت در صنعت بازی های ویدئویی را کاهش می دهد.” به گزارش وال استریت ژورنال، سناتورهای دموکرات در نامه ای نوشتند: «ما عمیقاً نگران یکپارچگی فناوری و تأثیر آن بر کارکنان هستیم».

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت معتقد است که اکتیویژن بلیزارد در نهایت به یکی از زیرمجموعه های مایکروسافت تبدیل خواهد شد. او در مصاحبه ای اعلام کرد که در صورت نهایی شدن معامله بین دو شرکت، مایکروسافت همچنان از نظر سهم بازار در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت. سخنگوی اکتیویژن بلیزارد در واکنش به نامه سناتورهای آمریکایی بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

“روز سه شنبه، یک دادگاه فدرال توافق نامه ای بین Activision Blizzard و EEOC برای ارائه 18 میلیون دلار غرامت به مدعیان واجد شرایط و بهبود سیاست ها، شیوه ها و آموزش برای جلوگیری از آزار و اذیت و تبعیض در محل کار تایید کرد. این شرکت متعهد به ایجاد یک محیط کاری امن و عادلانه برای همه کارکنان است و منابع قابل توجهی را برای ارائه مدلی برای صنعت بازی های ویدیویی سرمایه گذاری کرده است. توافق بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد با هیچ یک از اقدامات مدیریت این شرکت برای بهبود محیط کاری که از سال 2021 آغاز شده و در سال 2022 ادامه خواهد داشت، خللی وارد نمی کند.

«تیم مدیریت بلیزارد اکتیویژن اهداف شرکت را به تفصیل با مایکروسافت در میان گذاشتند. در مقابل، مایکروسافت تعهدات اکتیویژن بلیزارد و اقدامات فعلی و آینده را مطالعه کرده است. مایکروسافت از اهداف و کار انجام شده پشتیبانی کرد. توافق بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد برای همه ذینفعان، از جمله کارمندان، قانع‌کننده و سودمند است.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد اکتیویژن بلیزارد

مایکروسافت مبالغ هنگفتی را برای خرید شرکت ها هزینه کرده است

در بیانیه ای از اکتیویژن بلیزارد آمده است: «هیچ اقدام دیگری برای پاداش کوتیک در رابطه با توافق مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد انجام نشده است. حقوق اولیه آقای کوتیک به حداقل دستمزد سالانه در کالیفرنیا (تقریباً 62500 دلار در سال 2022) کاهش یافته است. “علاوه بر این، تا زمانی که کمیته محیط زیست، Activision Blizzard، اذعان نکند که این شرکت در بهبود محیط کار و مقابله با مسائلی مانند تبعیض جنسیتی پیشرفت خوبی داشته است، به آقای کوتیک پاداش داده نخواهد شد.”

از 17 گران ترین قرارداد در تاریخ صنعت بازی های ویدئویی، سه مورد متعلق به مایکروسافت است. در سال 2014، مایکروسافت توسعه دهنده بازی Minecraft Mojang را به مبلغ 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد. شش سال بعد، مایکروسافت ZeniMax Media را با مبلغ 8.1 میلیارد دلار به زیرمجموعه های خود اضافه کرد. Bethesda Softworks و استودیوهایی مانند Arkane Studios و Tango Gameworks توسط مایکروسافت کنترل می شدند.

مبلغ پرداختی برای مالکیت اکتیویژن بلیزارد آنقدر زیاد است که تا سال ها رقیبی وجود نخواهد داشت. پرداخت 68.7 میلیارد دلار کاری نیست که هیچ شرکتی بتواند انجام دهد. در مقایسه، می توان به دومین قرارداد گران قیمت تاریخ، یعنی تصاحب Zynga توسط Take-Two Interactive اشاره کرد. مبلغ پرداختی توسط Tick To Interactive 12.7 میلیارد دلار است.

نظر شما در مورد مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد چیست؟ آیا این معامله به نفع صنعت بازی های ویدیویی، بازیکنان و کارکنان اکتیویژن بلیزارد خواهد بود؟ فکر می کنید چنین توافقاتی چه تاثیری بر آینده بازی های ویدیویی خواهد داشت؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: GameSpot