منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • سناتورهای آمریکایی به شدت نگران معامله پیشنهادی مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هستند.

سناتورهای آمریکایی به شدت نگران معامله پیشنهادی مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سناتورهای آمریکایی به شدت نگران معامله پیشنهادی مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هستند.

سناتورهای آمریکایی به شدت نگران معامله پیشنهادی مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هستند.

گروهی از سناتورهای آمریکایی، از جمله برنی سندرز و الیزابت وارن، با استناد به نگرانی‌ها در مورد گزارش‌های سوء رفتار در غول بزرگ Call of Duty، خواستار کنترل بیشتر بر خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard شده‌اند. وال استریت ژورنال اولین کسی بود که گزارش داد.

سناتورهای آمریکایی – از جمله الیزابت وارن، برنی سندرز، کوری بوکر و شلدون وایت هاوس – نامه ای به لینا هان، رئیس کمیسیون تجارت فدرال نوشتند. قانونگذاران گفتند که کمیسیون تجارت فدرال باید ببیند که آیا خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard می تواند “موج اتهامات خشونت جنسی، آزار و اذیت و انتقام در Activision ناشی از تحقیقات اخیر فدرال و ایالتی را تشدید کند.”

تنها در این هفته، یک قاضی توافقنامه Activision Blizzard را در مورد مسائل مربوط به فرهنگ محیط کار تأیید کرد که یک صندوق 18 میلیون دلاری برای جبران خسارت و غرامت کارگران آسیب دیده ایجاد می کند. این تنها یکی از شکایت هایی بود که اکتیویژن بلیزارد بر سر مسائل محل کار با آن روبرو بود.

سناتورها همچنین گفتند که نگران این هستند که بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، که خود متهم به اطلاع و سرپوش گذاشتن بر آزار و اذیت جنسی و سایر سوء استفاده‌ها است، در شرکت باقی بماند و به‌طور بالقوه بر اساس شرایط قرارداد، مبلغ زیادی را دریافت کند. . گزارش شده است که کوتیک پس از تکمیل قرارداد، از آنجا خارج خواهد شد.

به عنوان یک قاعده، ادغام های قابل توجهی باید توسط دولت ایالات متحده در مورد موضوعات ضد انحصار تایید می شد، بنابراین بازنگری همیشه انجام می شد. اما سناتورها بازخورد خود را جداگانه ارسال می کنند و نگرانی های خاص خود را ذکر می کنند. پیش از این، WSJ گفت که هان، رئیس FTC، به طور خاص بررسی خواهد کرد که آیا خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard “به میزان قابل توجهی رقابت را کاهش می دهد.”

به گزارش وال استریت ژورنال، سناتورهای دموکرات در نامه‌ای گفتند: «ما عمیقاً نگران تجمیع صنعت فناوری و تأثیر آن بر کارگران هستیم».

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت معتقد است که این معامله تکمیل خواهد شد، که جای تعجب نیست. او در مصاحبه ای گفت که اگر این معامله انجام شود، مایکروسافت همچنان رتبه سوم در سهم بازار خواهد بود.

مایکروسافت می خواهد 68.7 میلیارد دلار برای تصاحب Activision Blizzard به عنوان بخشی از بزرگترین خرید این غول فناوری تا کنون بپردازد. این تنها آخرین خرید بزرگ مایکروسافت است که ZeniMax را در سال 2021 به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد.