منو سایت

سری FIFA به EA Sports Football Club تغییر نام داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سری FIFA به EA Sports Football Club تغییر نام داد

چندی پیش الکترونیک آرتز از پایان همکاری خود با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خبر داد. در نتیجه مجموعه معروف این شرکت دیگر به عنوان سری فیفا شناخته نمی شود. طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، EA قصد دارد نام بسته فیفا را به EA Sports Football Club تغییر دهد.

جف گراب، روزنامه‌نگار معروف بازی‌های ویدیویی، در قسمت جدید گراب‌سنج به این موضوع می‌پردازد. به گفته وی، منابع موثق تغییر نام سری فیفا را تایید کرده اند. وی با اشاره به تنش بین الکترونیک آرتز و فدراسیون جهانی فوتبال گفت: از این پس مجموعه فیفا با نام EA Sports Football Club یا EA Sports FC شناخته می شود.

جف گراب با اشاره به برند EA FC که قبلاً پوشش داده بود، گفت: «من این برند را دیدم. ایده این بود که بخشی از سری فیفا به عنوان یک حالت آنلاین باشد. اما من در مورد آن سوال کردم و معلوم شد که EA FC نام جدید سری فیفا خواهد بود.» جف گراب گفت: «آنها آماده تغییر هستند. – اسم دیگری انتخاب کردند. او معتقد است «تا اینجا باید تریلر نام جدید سری فیفا را می دیدیم» و «الکترونیک آرتز به زودی خبر آن را منتشر خواهد کرد».

گفته می شود قرارداد 10 ساله بین EA و فیفا برای استفاده از نام فیفا پس از جام جهانی قطر به پایان می رسد. منابع VGC اعلام کردند که الکترونیک آرتز یک بازی جدید از سری فیفا به نام FIFA 23 منتشر خواهد کرد که اگر این اتفاق بیفتد، آخرین محصول الکترونیک آرتز خواهد بود که برند فیفا را یدک می کشد.

طبق اسناد VGC، EA قصد دارد در بازی جدید سری فیفا دو جام جهانی را پوشش دهد. برای اولین بار در تاریخ این مجموعه، جام جهانی مردان و زنان در دسترس خواهد بود. می توان نتیجه گرفت که الکترونیک آرتز قصد دارد برای آخرین بار از برند فیفا در نامگذاری مجموعه معروف خود استفاده کند.

EA Sports Football Club FIFA سری

FIFA 23 احتمالا آخرین بازی از سری FIFA خواهد بود

در اکتبر سال گذشته، مشخص شد که الکترونیک آرتز به دلیل اختلاف نظر با فیفا، در حال «تغییر نام» مجموعه ورزشی محبوب خود است. طبق گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده، مذاکرات فیفا و الکترونیک آرتز بی نتیجه بوده است. دلیل این امر تلاش الکترونیک آرتز برای گسترش بخش های دارای مجوز و درخواست 2.5 میلیارد دلاری فیفا است.

اخیرا در اسناد ناشناس ارسال شده به رسانه های VGC، مدیر اجرایی الکترونیک آرتز، اندرو ویلسون، به تغییر نام سری فیفا در یک جلسه داخلی اشاره کرده است. او گفت EA آماده است تا مجوز فیفا خود را رها کند و حتی بدون حمایت فدراسیون جهانی فوتبال به کار خود ادامه دهد. اندرو ویلسون، در مهمترین تفسیر خود در مورد وضعیت مذاکرات با فیفا، به الکترونیک آرتز گفت که مجوز فیفا “مانعی” در برابر جاه طلبی های این شرکت برای سری فیفا است.

اندرو ویلسون معتقد است که فیفا یک عامل بازدارنده برای الکترونیک آرتز در ارائه شرایط مورد نظر بازیکنان است. او تا آنجا پیش رفت که برند فیفا را “فقط یک نام جلد” نامید. اندرو ویلسون می گوید: «بازیکنان از ما می خواهند که بیشتر در اکوسیستم دیجیتالی گسترش پیدا کنیم. طرفداران به ما می گویند که می خواهند بخشی از اکوسیستم دیجیتال باشند. مجوزهای فیفا از وقوع بسیاری از این اتفاقات جلوگیری می کند. باز هم فیفا تنها نام روی جلد است. با این حال، این نام به ما اجازه نمی دهد در مناطق مورد علاقه بازیکنان حضور داشته باشیم.»

نظر شما در مورد تغییر نام سری FIFA به EA Sports Football Club چیست؟ آیا با این موضوع موافق هستید یا معتقدید که برند فیفا فقط یک نام پوششی نیست؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle