منو سایت

سری فاینال فانتزی بیش از 173 میلیون نسخه فروخته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سری فاینال فانتزی بیش از 173 میلیون نسخه فروخته است

طبق آخرین اخبار بازی، اسکوئر انیکس اعلام کرد که سری Final Fantasy از زمان عرضه اولین بازی خود در سال 1987 تاکنون بیش از 173 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است.

اسکوئر انیکس به تازگی گزارش سالانه خود را برای سال 2022 منتشر کرده است که در قالب این گزارش، جزئیات فروش مجموعه های مختلف شرکت مذکور طی سال مالی منتهی به 31 مارس 2022 (11 فروردین 1401) منتشر شده است. بر این اساس فروش نسخه فیزیکی و دیجیتالی تمامی آثار مجموعه فاینال فانتزی بالغ بر 173 میلیون نسخه است. از زمان انتشار Final Fantasy 7 در سال 1997، در مجموع 13.9 میلیون نسخه از عناوین مختلف آن به صورت فیزیکی و دیجیتالی فروخته شده است.

شرکت اسکوئر انیکس در ادامه گزارش مالی خود به میزان فروش سایر مجموعه های خود نیز اشاره کرد. بر این اساس، مجموع فروش سری Dragon Quest از زمان آغاز به کار آن در سال 1986 بیش از 85 میلیون نسخه است. علاوه بر این، سری Kingdom Hearts که اولین بازی آن در سال 2002 بر روی کنسول پلی استیشن 2 منتشر شد، بیش از 36 میلیون نسخه فروخته است.

فروش سری فاینال فانتزی

فاینال فانتزی 16 آخرین قسمت از سری فاینال فانتزی است

آینده برای هر سه سری Final Fantasy، Dragon Quest و Kingdom Hearts بسیار روشن و امیدوارکننده است. طی 2 تا 14 ماه آینده، سه بازی از سری فاینال فانتزی تحت عنوان های Final Fantasy 16، Final Fantasy 7 Rebirth و Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion منتشر خواهند شد. اگرچه Kingdom Hearts 4 در حال توسعه است، اما تاریخ انتشار آن مشخص نشده است.

همچنین بازی بعدی از سری Dragon Quest با نام Dragon Quest 12: The Flames of Fate در دست تولید است. Dragon Quest 3 HD-2D Remake و Dragon Quest Treasures نیز در کنار این اثر منتشر خواهند شد.

نظر شما در مورد فروش سری فاینال فانتزی چیست؟ آیا شما جزو طرفداران و بازیکنان این کار هستید؟ آیا فکر می کنید از سه بازی بعدی سری فاینال فانتزی استقبال خوبی شود؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt