منو سایت

سرویس آپارات گیم 27 شهریور تعطیل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سرویس آپارات گیم 27 شهریور تعطیل است

سرویس آپارات گیم به‌عنوان جایگزینی برای سرویس استریم خارجی در ایران از 27 شهریور به‌طور رسمی متوقف می‌شود. شکوری مقدم مدیرعامل آپارات می گوید تصمیم به تعطیلی آپارات بازی به دلیل حاشیه سازی ها و هجمه ها علیه این سرویس گرفته شده است. او با انتقاد از صداوسیما می گوید که سرویس بازی آپارات از 27 شهریور به طور رسمی تعطیل می شود و به پرتال بازی های عربی تبدیل می شود.

رئیس اجرایی آپارات از حمله به صدا و سیما و فشار بر آنها انتقاد کرد و گفت که از «هجرت نخبگان به مهاجرت خدمات» گذر کرده ایم. وی معتقد است میدان را به مسئولان صدا و سیما واگذار کرده اند و همین امر باعث شده تنش بین تریبون ها وارد فاز جدیدی با نهاد نظارتی رسانه موسوم به ساترا شود.

دوربین های بازی را خاموش کنید

دلیل بسته شدن سرویس آپارات گیم

به گزارش پارسی گیم و به نقل از خبرآنلاین، محمد جواد شکوری مقدم، مدیرعامل صبا ایده و مالک آپارت با انتشار ویدئویی علت تعطیلی آپارات گیم را توضیح داد. وی می گوید که رئیس صدا و سیمای دانشگاه صنعتی شریف به این موضوع توجه کرده است که جریان بازی و فضای آن مملو از محتواهای ناپسند و شیطانی است و در ادامه میزگردهایی که در این پخش برگزار شد، قوانین جدیدی برای آنها در نظر گرفته شده است.

محمد جواد شکوری مقدمدر گفتگویی که چند روز پیش با گروه ساترا داشتم، آنها اعلام کردند که موظفند از طریق نامه برخی نهادها بر این فضا نظارت دقیق و درستی داشته باشند. آن رشته را به آنها واگذار می کنیم. آنها می توانند یک سرویس پخش جریانی در تلویزیون راه اندازی کنند. با وجود میل درونی و در نهایت پشیمانی و اندوه، دوربین بازی از روز جمعه ۲۷ شهریور برای همیشه خاموش خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: اگر درک درستی از این پدیده ها وجود ندارد، تقصیر ما نیست. شکوری مقدم در ادامه به تعیین سرنوشت سرویس آپارات گیم پرداخت و با وجود اینکه این سرویس از ۲۷ شهریور در ایران بسته می شود، از انتقال آن به یک کشور عربی خبر داد. می گوید «از مهاجرت نخبگان به مهاجرت ادارات و خدمات رسیدیم که حیف است». او معتقد است که مسئولیت خاموش کردن ماشین‌های بازی دقیقاً بر عهده کسانی است که بدون دانش و تجربه وارد حوزه‌ای می‌شوند و برای آن تصمیم می‌گیرند.

سرویس دوربین های بازی در سال 2016 راه اندازی شد و در چند سال گذشته کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. بیش از 71000 استریمر در سال گذشته فعال بوده اند و 2.4 میلیون نفر ویدیو را تماشا کرده اند. بسیاری از کاربران آپارات بازی در استریم امروز این سرویس را خاموش کردند و آن را یک تصادف عجیب نامیدند.