منو سایت

سخت افزار PS4 هیچ محدودیتی برای God of War Ragnarok ایجاد نمی کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سخت افزار PS4 هیچ محدودیتی برای God of War Ragnarok ایجاد نمی کند

بازی های بین نسلی به دلایل مختلفی در سال های اخیر توسط توسعه دهندگان بازی ساخته شده اند. حضور میلیون ها کاربر PS4 باعث شده سونی همچنان به انتشار بازی های جدید برای کنسول نسل آخر ادامه دهد. البته بازی Cyberpunk 2077 نشان داد که سخت افزار نسل قبل برای بازی های جدید مناسب نیست. استودیو سانتا مونیکا نظر دیگری دارد و می گوید سخت افزار PS4 محدودیتی در تولید God of War Ragnarok ایجاد نکرده است.

برونو ولاسکوئز کارگردان انیمیشن بازی God of War در گفتگو با یوروگیمر توضیحات جدیدی درباره روند تولید این اثر اکشن ارائه کرد. او می گوید که آنها از عرضه PS4 آگاه بودند و برای جنبه های فنی بازی آماده بودند. سانتا مونیکا ادامه داد تا دنباله God of War را “بهترین بازی PS4 تمام دوران” بسازد. به گفته کارگردان، پیشرفت‌هایی که به لطف سخت‌افزار PS5 به دست آمده‌اند، فقط می‌توانند روی کیک باشند.

ولاسکوئز در مورد چگونگی آماده شدن این استودیو برای انتشار God of War Ragnarok برای PS4 گفت: ما از ابتدا می دانستیم که این بازی به دلیل پشتیبانی طرفداران برای پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد و افراد زیادی از این بازی روی PS4 لذت برده اند. بنابراین ما از ابتدا می دانستیم که این بازی قرار است برای PS4 باشد و باید آن را بهترین بازی برای آن کنسول کنیم. هدف ما این بود که از هر نظر از نسخه 2018 پیشی بگیریم.

God of War Ragnarok PS4

نسخه PS4 بازی God of War Ragnarok

او در ادامه افزود: «در نتیجه، هدف ما این بود که بهترین بازی PS4 را بسازیم و داستان را همانطور که شروع کردیم به پایان برسانیم. نسخه PS5 تنها از حس دوگانه و صدای سه بعدی، کیفیت گرافیک و بافت فریم و نرخ فریم بالاتر پشتیبانی می کند. مثل بستنی روی کیک است. البته نسخه PS5 بهترین تجربه ممکن را ارائه می دهد، اما نسخه PS4 باید این کنسول را به اوج برساند. ما سعی کردیم با در نظر گرفتن اهداف و فلسفه طراحی، تجربه بازی PS4 را حتی بهتر از PS5 طراحی کنیم.

مدیر بازی در پایان می گوید که سخت افزار کنسول پلی استیشن 4 تغییری در اهداف اولیه خود نداشته است. در واقع هدف آنها ساخت بهترین بازی PS4 بود و اینطور نیست که فقط نسخه PS5 را ساخته و سپس بازی را به کنسول قبلی نیز پورت کنند. فلسفه طراحی بازی آنها این است که طرفدارانی که در کنسول قبلی بازی می کردند می توانند با همان سخت افزار تجربه بهتری داشته باشند. گفته می شود God of War Ragnarok حدود 120 گیگابایت حجم دارد و محتوای زیادی برای بازیکنان آماده شده است.

سونی به تازگی حالت های گرافیکی God of War Ragnarok و همچنین جزئیات نبرد Thor و ویژگی های جدید مبارزه را اعلام کرده است. انتظار می رود این بازی در تاریخ 9 نوامبر منتشر شود.

منبع: GamingBolt