منو سایت

سازنده Sonic دوباره به Square Enix حمله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سازنده Sonic دوباره به Square Enix حمله می کند

یوجی ناکاخالق شخصیت سونیک و مدیر سابق تیم سونیک، مجدداً صفحه توییتر خود را در مورد روند توسعه بازدید کرد. بازی Balan Wonderworld اظهار نظر کرد و با الفاظ تند به مدیران شرکت اسکوئر انیکس حمله کرد. او مدتی پیش از مدیریت اسکوئر انیکس و اشتباهات متعدد در ساخت آخرین بازی خود گلایه کرد. او این بار از همکار قدیمی خود نائوتو اوشیما نام برد و تصمیم ناشر برای حذف او از تیم توسعه را محکوم کرد.

به گزارش پارسی گیم، یوجی ناکا امروز به مناسبت بیست و ششمین سالگرد بازی تحسین شده Nights Into Dreams در صفحه توییتر خود توییت جدیدی منتشر کرد. او عکسی از جلسه معرفی بازی منتشر کرد. اما نائوتو اوشیما از عکس حذف شد و یوجی ناکا رسما این عکس را ویرایش کرد. اوشیما مردی است که به همراه یوجی ناکا بازی سونیک را ساخته است. در واقع، ناکا برنامه نویس بازی و اوشیما طراح شخصیت بود. زمانی که Balan Wonderworld را برای Square Enix توسعه دادند، این دو دوباره با هم متحد شدند.

سازنده سونیک، یوجی ناکا اسکوئر انیکس

خالق سونیک اسکوئر انیکس را مورد انتقاد قرار می دهد

توسعه بازی جدید آنها به قدری بد بود که ناکا بعداً تصمیم گرفت از اسکوئر انیکس شکایت کند. او ادعا می کند که شش ماه قبل از انتشار بازی از تیم سازنده حذف شده و هیچ کنترلی روی بازی نداشته است. انتشار این تصویر جدید با واکنش کاربران توییتر مواجه شد و بسیاری نوشتند که آقای اوشیما این تصویر را حذف کرده است. در چندین توییت طولانی، خالق Sonic توضیح داد که چرا از تصویر حذف شد و دوباره به مدیران Square Enix حمله کرد.

یوجی ناکااگر یک بازی را که دو سال سخت کار کرده اید، ناگهان باختید، چه احساسی خواهید داشت. حذف شود؟ وقتی به دادگاه می روید متوجه می شوید که این آقا در اسناد دادگاه پشت سر شما صحبت کرده و به همین دلیل من از بازی محروم شدم؟ سازندگان بازی با عشق برای گیمرها بازی می سازند. آیا فکر نمی کنید که مردم و شرکت هایی که نمی توانند بازی خود را ارتقا دهند. آنها ناز نیستند؟ به جای اینکه پشت سر من حرف بزنی، فکر نمی کنی قبل از حذف باهاشون صحبت کنی؟

سازنده سونیک ادامه داد: «اگر کارگردان یک بازی ناتمام بودید و آن بازی به شدت مورد انتقاد قرار می‌گرفت، چه احساسی داشتید؟» با این سخنان بار دیگر به مدیریت اسکوئر انیکس حمله کرد و تصمیمات آن‌ها را در جریان توسعه Balan Wonderworld محکوم کرد. بازی واکنش ها به سخنرانی ناکا متفاوت بوده است. برخی به پروژه هایی اشاره کرده اند که سازنده Sonic آنها را لغو کرده است و رفتاری مشابه با Square Enix نشان داده است.

یوجی ناکا در ماه آوریل نوشت که شکایتی رسمی از اسکوئر انیکس ارائه کرده و ناشر و استودیو Arzest اصلا به بازی و طرفداران اهمیتی نمی دهند.

منبع: VGC