منو سایت

راک استار محتوای ترانفوبیک GTA V را حذف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
راک استار محتوای ترانفوبیک GTA V را حذف کرد

سال گذشته، متوجه شدیم که یک گروه حامی تراجنسیتی‌ها از GTA V شکایت می‌کردند و راک استار به ترنس‌جنسیتی و توهین متهم شد. گروه OutMakingGames به تازگی اعلام کرده است که این محتوا از نسخه به روز شده GTA 5 حذف شده و سرانجام راک استار به درخواست آنها پاسخ داده است.

به گزارش پارسی گیم تصاویر و دیالوگ های مرتبط با ترس از ترنس نسخه جدید بازی GTA V کنار گذاشته شدند. اولین مطلب مربوط به کارتون هایی است که با نام Drag Queens شناخته می شوند. این پرونده توسط گروه مطرح شد و Rockstar از طریق نامه مطلع شد. مدیر وب سایت GTANet، که یک انجمن بزرگ برای بازی های GTA است، از این تغییر استقبال کرد و امیدوار بود کسانی که تحت تاثیر قرار می گیرند از آن استقبال کنند.

لازم به ذکر است که مدل های طراحی شده به عنوان افراد تراجنسیتی هنوز در حالت کارگردان وجود دارند. اما خط دیالوگ آنها حذف شده و در نتیجه امکان بیان دیالوگ های توهین آمیز وجود ندارد. چند عکس روی دیوارهای بازی; حذف شده است این تغییرات مربوط به سری پلی استیشن 5 و ایکس باکس جی تی ای وی می باشد که به تازگی با گرافیک بهتر منتشر شده اند.

بازی ترنسفوبیک GTA V

محتوای ترنس هراسی را از GTA V حذف کنید

OutMakingGames در پاسخ به حذف محتوای ترانفوبیک GTA V نوشت که آنها سال گذشته درخواست حذف کرده بودند و خوشحال بودند که این تغییر بالاخره انجام شده است. این گروه همچنین از Rockstar برای اولویت بندی این موضوع تشکر کرد. بسیاری از کاربران توییتر تغییر ایجاد شده توسط Rockstar را یک قدم بزرگ می دانند و معتقدند که این شرکت بازی های خود را به درخواست طرفداران تغییر نمی دهد.

تا زمانی که بین بازیکنان اختلاف وجود داشته باشد، محتوای ترنس‌فوبیک GTA V حذف شده است. برخی بر این باورند که راک استار قصد ترانس ترسناکی نداشته است، اما از سوی دیگر رفتار این شرکت محکوم شده است. با نگاهی به محتوای بازی می توان دریافت که بازی سازان به دنبال شوخی با آن بوده اند. همانطور که GTA 5 مربوط به سال 2013 است; از سال 2022 تفاوت های فرهنگی زیادی وجود دارد. Rockstar برای جلب رضایت بازیکنان این محتوا را حذف کرده است.

اظهار نظر در مورد افراد تراجنسیتی در سال های اخیر نگران کننده بوده است. گفتگوی جوآن رولینگ در این باره با واکنش منفی مواجه شد. نظر شما در مورد حذف محتوای ترنس هراسی از GTA V چیست؟

منبع: GameIndustry