منو سایت

رابط شبیه ساز PCSX2 بهبود یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
رابط شبیه ساز PCSX2 بهبود یافته است

طبق جدیدترین اخبار بازی، سازندگان شبیه ساز پلی استیشن 2 تغییراتی را در این شبیه ساز اعمال کرده اند که رابط کاربری شبیه ساز PCSX2 را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است.

شبیه ساز PCSX2 بهترین راه برای تجربه بازی پلی استیشن 2 بر روی رایانه شخصی است. طرفداران این کنسول می توانند «بیش از 98 درصد بازی های PS2» را با استفاده از این شبیه ساز منبع باز تجربه کنند. با این حال رابط کاربری این شبیه ساز هیچ گاه جزء نقاط قوت آن نبوده است و بسیاری از بازیکنان را با مشکل مواجه کرده است. حال باید با استفاده از رابط کاربری گرافیکی Qt این ضعف شبیه ساز PCSX2 برطرف شود.

رابط شبیه‌ساز جدید PCSX2 دارای طرح‌بندی‌های متنوعی است، از جمله گریل‌هایی با گیم‌پلی هنری و حالت فهرست. رابط کاربری از حالت تاریک نیز پشتیبانی می کند و از آیکون های ساده در بالای صفحه استفاده می کند. نسخه جدید رابط شبیه ساز PCSX2 برای کسانی که از شبیه ساز DuckStation برای آزمایش پلی استیشن 1 استفاده می کنند آشنا خواهد بود. این به این دلیل است که Stenzek، توسعه دهنده اصلی شبیه ساز DuckStation، در طراحی رابط کاربری جدید شبیه ساز PCSX2 نقش دارد.

برای بهبود کتابخانه بازی شبیه ساز PCSX2، باید جعبه را از طریق وب سایت هایی مانند The Cover Project دانلود کنید، سپس نام آن را تغییر دهید تا با فایل های iso بازی مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله، تصویر کادر را در پوشه Covers در پوشه شبیه ساز PCSX2 قرار دهید. در نهایت از منوی View شبیه ساز مذکور، گزینه Game Grid را انتخاب کنید تا مجموعه بازی های پلی استیشن 2 شما را با جعبه آنها تزئین کنید.

شبیه ساز PCSX2 برای پلی استیشن 2

Box Art اضافه شده بخش اصلی رابط شبیه ساز PCSX2

در نسخه Qt شبیه ساز PCSX2 این امکان را دارید که تنظیمات هر بازی را به صورت جداگانه تغییر دهید. این به شما امکان می‌دهد کنترل‌های هر یک از بازی‌ها را تغییر دهید و کلیدهای عملکرد متفاوتی را اختصاص دهید. همچنین می توانید از بافت های ساخته شده توسط بازیکن برای کارهای مختلف استفاده کنید. علاوه بر این، پشتیبانی از کنترلرهای DualShock 4 و DualSense به شبیه ساز پلی استیشن 2 اضافه شده است، بنابراین نیازی به استفاده از DS4Windows و Steam ندارید. دانلود خودکار به‌روزرسانی‌های آینده قابلیتی است که استفاده از این شبیه‌ساز را آسان‌تر از قبل می‌کند.

قبل از دانلود آخرین نسخه شبیه ساز PCSX2 باید توجه داشته باشید که تنها سیستم عامل های ویندوز 10 و ویندوز 11 پشتیبانی می شوند، علاوه بر این مراحل ساخت این نسخه کامل نشده و ممکن است در حین استفاده از آن با مشکل مواجه شوید. اگر علاقه مند به یافتن باگ ها و گزارش آن ها به سازندگان هستید، این نسخه برای شما مناسب است. تیم توسعه شبیه ساز PCSX2 گفت: “مردم می توانند از نسخه هایی که می خواهند، نیاز دارند یا به خطر استفاده از فناوری های جدید علاقه دارند استفاده کنند.” این نسخه ها حاوی اشکالات یا مشکلات حل نشده هستند. در نتیجه، آن‌ها را هر طور که مناسب می‌دانید استفاده کنید».

نظر شما در مورد بهبود رابط کاربری شبیه ساز PCSX2 چیست؟ آیا از این استقبال می کنید؟ آیا تا به حال از این شبیه ساز برای آزمایش بازی های پلی استیشن 2 استفاده کرده اید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: PC Gamer