منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • درایورهای GPU AMD می توانند بدون اجازه پردازنده شما را اورکلاک کنند

درایورهای GPU AMD می توانند بدون اجازه پردازنده شما را اورکلاک کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
درایورهای GPU AMD می توانند بدون اجازه پردازنده شما را اورکلاک کنند

درایورهای GPU AMD می توانند بدون اجازه پردازنده شما را اورکلاک کنند

پس از اینکه کاربران هر دو پردازنده Ryzen و GPU Radeon شروع به گزارش مشکلات مربوط به تغییرات در تنظیمات بایوس CPU کردند، AMD به سخت افزار Tom تأیید کرد که خطا در درایورهای GPU خود می تواند بدون اخطار یا اجازه باعث اورکلاک CPU Ryzen شود.

“که در“سخنگوی AMD در بیانیه ای به Tom’s Hardware گفت، از مشکلی در بسته نرم افزاری AMD که برخی تنظیمات پردازنده AMD را برای برخی از کاربران اصلاح می کند، آگاه است.” ما در حال بررسی این مشکل هستیم و در اسرع وقت اطلاعات بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت.

به نظر می رسد این مشکل نیز به عنوان یک مشکل شناخته شده در آدرنالین ذکر شده است 22.4.1 در مورد نسخه یادداشت می کند که “تنظیمات اورکلاک CPU Ryzen ممکن است پس از تنظیم مجدد یا وارد کردن نمایه از گزینه های تنظیم عملکرد Radeon تغییر یابد”.

کاربران متأثر دریافته‌اند که پردازنده‌های رایزن آنها به‌طور خودکار اورکلاک می‌شوند – تنظیمی که معمولاً با هشداری همراه است که از کاربران می‌خواهد برای تأیید اینکه اورکلاک گارانتی پردازنده را باطل می‌کند، کلیک کنند. این مشکل به درایورهای پردازنده گرافیکی Adrenalin AMD برمی گردد که سال گذشته برای اضافه کردن ماژول Ryzen Master به روز رسانی شدند که به کاربران اجازه می دهد CPU خود را از همان رابط اورکلاک کنند.

اورکلاک می تواند تعدادی از عوارض جانبی منفی روی سیستم داشته باشد، به خصوص زمانی که بخش هایی از کلاس پایین تر وجود دارد. علاوه بر مشکلات احتمالی گرمای بیش از حد، اورکلاک همچنین می تواند منجر به مشکلات پایداری، از جمله افزایش خطر BSOD شود.

در حالی که AMD این مشکل را بررسی می کرد، کاربران AMD راه حل خود را برای این مشکل ایجاد کردند و با استفاده از Radeon Software Slimmer، Ryzen Master را از درایور GPU Adrenalin حذف کردند.