منو سایت

درآمد Xbox Game Pass در سال 2021 اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
درآمد Xbox Game Pass در سال 2021 اعلام شد

طبق آخرین اخبار بازی، مایکروسافت اعلام کرده است که سرویس Xbox Game Pass در سال گذشته حدود سه میلیارد دلار درآمد داشته است.

سرویس اشتراک مایکروسافت، Xbox Game Pass، در بین گیمرها بسیار محبوب است. این سرویس به طور مداوم در حال رشد است و هر روز نقش محوری بیشتری در استراتژی های بازی ردموندی ایفا می کند. با این حال، هنوز بسیاری از افراد در مورد پایداری سرویس Xbox Game Pass و سودآوری آن تردید دارند. فیل اسپنسر، رئیس Xbox، بارها گفته است که سرویس Xbox Game Pass بسیار پایدار است و به کار خود ادامه خواهد داد. اما برای اطمینان از این موضوع به آمار دقیقی نیاز است که تعداد کمی از آنها در دسترس است.

خرید قریب الوقوع مایکروسافت از Activision Blizzard در حال حاضر توسط مقامات مربوطه در سراسر جهان در حال بررسی است. اخیرا شورای حمایت از حقوق اقتصادی برزیل (به اختصار CADE) قرارداد مالکیت مایکروسافت را تایید کرد. این موسسه اسنادی را منتشر می کند که در قالب آن می توانید از نتایج مالی سرویس Xbox Game Pass مطلع شوید.

درآمد حاصل از سرویس Xbox Game Pass مایکروسافت

Xbox Game Pass کمک زیادی به درآمد مایکروسافت کرد

طبق این سند، سرویس Xbox Game Pass در سال 2021 2.9 میلیارد دلار درآمد ایجاد خواهد کرد. مجموع درآمد حاصل از فروش بازی ها و خدمات Xbox برای مدت مشابه بیش از 9.6 میلیارد دلار است. در همین حال، کل درآمد بخش بازی مایکروسافت، با احتساب فروش سخت افزار، 16.2 میلیارد دلار بود.

این آمار و ارقام به این معنی است که در سال 2021، حدود 30 درصد از درآمد بخش ایکس باکس و تقریبا 18 درصد از درآمد بخش بازی مایکروسافت از طریق سرویس Xbox Game Pass به دست آمده است. لازم به ذکر است موارد ذکر شده تنها شامل درآمد حاصل از سرویس کنسول مذکور می باشد و درآمد حاصل از PC Game Pass و سرویس ابری شامل نمی شود. در ژانویه سال جاری، مایکروسافت اعلام کرد که تعداد مشترکین سرویس بازی از مرز 25 میلیون نفر گذشته است.

نظر شما در مورد درآمد مایکروسافت از سرویس Xbox Game Pass چیست؟ آیا تا به حال از این سرویس استفاده کرده اید؟ آیا فکر می‌کنید خدمات اشتراکی مانند Xbox Game Pass در درازمدت به صنعت بازی‌های ویدیویی سود می‌رساند یا به آن آسیب می‌رساند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt